Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

TolkFolk 2005 - Bitwa Pięciu Armii - zapowiedź imprezy

Tegoroczny TolkFolk VII odbędzie się w dniach od 7 do 10 lipca. Impreza zapowiada się, jak co roku bardzo ciekawie. Przygotowano nowe atrakcje. W tym roku głównym punktem programu będzie BITWA PIĘCIU ARMII - plenerowa inscenizacja z "Hobbita". Co wiecej większą część strojów i rekwizytów przygotowują organizatorzy. Każdy, kto będzie chciał wziąc udział w tej inscenizacji może częściowo skorzystać z przygotowanych strojów, ale elementy charakterystyczne będzie musiał przygotować we własnym zakresie. Jednak wcześniej należy powiadomić organizatorów o wybranej przez siebie postaci.Jednen z kostiumów przygotowanych na imprezę. Kostiumy zaprojektowała Barbara Śliwińska. Pozostałe można obejrzeć na oficjalnej stronie imprezy.

Inscenizacja odbędzie się przy dźwiękach przygotowanej na tę okazje ścieżki dźwiękowej, która można juz ściagnąć z oficjalnej strony imprezy w systemie mp3. Ponadto zamieszczono także minutowy scenariusz planowanej inscenizacji bitwy. W imprezie wezmą także udział fani z Czech. Może zresztą wziąć w niej udział każdy bez względu na narodowość. Można liczyć na pomoc tłumaczy.

Zapraszam na oficjalna stronę TOLKFOLK, gdzie bedziecie mogli pobrać muzykę do Bitwy Pięciu Armii, obejrzeć więcej projektów kostiumów i zapoznać się z innymi szczegółami imprezy www.tolkfolk.pl.

Poniżej zamieszczam jeszcze minutowy scenariusz imprezy, byście mogli przekonać się, jak ciekawy program szykują dla wszystkich uczestników organizatorzy.

Scenariusz do oprawy muzycznej BITWY PIĘCIU ARMII - TOLK FOLK 2005

1. Wprowadzenie - lektor w skrócie wprowadza widzów w przyczyny bitwy ( ok 1min )

2. Spotkanie Daina z Bardem i Królem elfów - kłótnia i rozstanie ( ok 2 min )

3. Przygotowania do bitwy (pomiędzy krasnoludami, elfami i ludźmi ( ok 1 min )

4. Nadchodzą czarne chmury, stada nietoperzy,pojawiają się wargowie i gobliny ( ok 3 min )

5. Następuje przeformowanie szyków

6. I potyczka : ( ok 2 min ) - ludzie przypuszczają sfingowany atak i wycofują się - elfy wypuszczają strzały, gobliny się cofają, wargowie szykują się do ataku centralnie, gobliny ruszają prawą flanką.

7. II Potyczka: ( ok. 2 min ) - gobliny i wargowie przypuszczają atak, wiążą w walce i elfy

8. III Potyczka ( ok. 6 min ) kiedy l elfy zaczynają słabnąć do walki wkraczają krasnoludy Daina wraz z ludźmi znad jeziora ( tutaj wyodrębniony pojedynek Barda z kilkoma goblinami )

9. IV Potyczka ( ok. 3 min ) od tyłu rozpoczyna atak druga grupa Goblinów, kiedy otaczają walczące elfy, ludzi i krasnoludy. Grupa dzieli się na dwa odziały elfów i ludzi atakowanych oddzielnie przez orki i gobliny. Pojawia się z przywódca goblinów Bolg. Naraz rozlega się dźwięk trąby. Na pomoc spieszy kompania Thorina.

10. V Potyczka ( 5 min ) - Thorin wraz z kompanią atakują Bolga. Zawiązuje się walka podczas której Thorin ginie przeszyty włóczniami. Giną również Fili i Kili broniąc króla.

11. Nadlatują Orły i zrzucają kamienie na gobliny ( 2 min.)

12. W kulminacyjnym momencie pojwaia się Beorn ( 3 min ). Wpada w grupę walczących rozbija szeregi goblinów i wynosi ciało Thorina. Następnie wraca atakuje Bloga, ściska go z całej siły i rzuca o ziemię. Gobliny uciekają.

13.Na polu pozostaja ciała poległych. Ściemnienie.

Inscenizacja przewidziana jest na godziny wieczorne z użyciem świateł. Czas trwania 30 min. ( czas może ulec zmianie do 25 min )

Sami zatem widzicie, że nie moze Was zabraknąć na TolkFolk 2005.

Za nadesłanie informacji dziekujemy Mithrandirowi


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl