Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Konwent Niemieckiego Towarzystwa Tolkienowskiego "Berliner Tolkien Tag 2005"

Na konwencie tym spotkali się przedstawiciele polskiej i niemieckiej tolkienistyki. Konwent miał miejsce w Berlinie w dniach od 28-29 maja i stawiła się na nim niemal cała redakcja Simbelmynë/Gwaihira, którzy zostali zaproszeni przez "Niemieckie Towarzystwo Tolkienowskie" Deutsche Tolkien Gesellschaft. Warto przypomnieć, że w Niemczech literatura Tolkiena jest niezwykle popularna. Pisaliśmy jakiś czas temu, że nie tylko film ale i powieść "Władca Pierścieni" zajmują tam pierwsze miejsca we wszystkich rankingach.

Podczas zjazdu Ryszard Derdziński "Galadhorn", redaktor naczelny Simbelmynë/Gwaihira, znawca języków tolkienowskich, wystąpił z wykładem pt. "Tolkien w Polsce", w którym miał okazję zaprezentować dzieje polskiego ruchu tolkienowskiego i szczegóły dotyczące recepcji literatury Tolkiena w naszym kraju.Anke Eißmann (w czarnej koszulce) w towarzystwie Galadhorna, Mirime, Shani podczas wywiadu

Ponadto, jak zapowiadał Galadhorn u nas w komentarzach, spotkali się z najbardziej znaną niemiecką ilustratorka tolkienowską, o której pracach często piszemy - Anke Eißmann. Co więcej przeprowadzili z nią wywiad, który ukaże się w Simbelmynë.

Wiele mógłbym jeszcze pisać o konwencie, ale oddajmy głos uczestnikom imprezy. Galadhorn napisał obszerną i szczegółową relację z konwentu, którą możecie zobaczyć wraz z fotkami TUTAJ.

Za informacje dziękujemy GaladhornowiJeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl