Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Birmingham odnawia jedną z "Dwóch Wież" Tolkiena

Miasta Birmingham podjęło inicjatywę odnowienia jednej z dwóch wież i udostępnienia dla turystów. Miejscowi działacze świętują, ponieważ po wielu trudach uzyskali fundusz zapewniający odnowę charakterystycznego obiektu Birmingham, który we "Władcy Pierścieni" stał się inspiracją dla JRR Tolkiena. Na remont budynku Perrott´s Folly na ulicy Waterworks (poniżej na zdjęciu, w tle wieża Waterworks w dzielnicy Edgbaston) przeznaczono kwotę ponad Ł 70,000.

Uczestnicy kampanii założyli Perrott´s Folly Companyw 2002 roku, gdy budowla została zamknięta ze względu na bezpieczeństwo, ale teraz zmierzają do tego, by po remoncie obiekt został otwarty dla zwiedzających jako atrakcja turystyczna.

Dyrektor Towarzystwa Stephen Hartland powiedział : "Do tej pory turyści musieli oglądać Perrott´s Folly z dystansu, a przecież mogliby podziwiać cudowne widoki od wewnątrz obiektu. To naprawdę dobra wiadomość, nie tylko dla Birmingham, ale dla okolicy, która będzie posiadała wartościowy obiekt turystyczny tuż za progiem".

Wysoka na 96 stóp Perrott´s Folly oraz sąsiednia wieża Waterworks w Edgbaston (poniżej na zdjęciu) są uważane za prawdziwe natchnienie dla Tolkiena, gdy tworzył bliźniacze wieże Gondoru.Utworzenie funduszu remontowego miało miejsce po przemianowaniu Millstream Projekt in Hall Green (Hall Greek poniżej na zdjęciu) na The Shire Country Park kilka dni wcześniej. Miejsce to również jest blisko powiązane z Tolkienem z czasów jego pobytu w Birmingham.Dennis Minnis, prezes Perrott´s Folly Company, uważa, że odnowienie Folly będzie kolejnym krokiem dla Birmingham jako miasta tolkienowskiego: "Birmingham i Edgbaston, dostarczyły wiele inspiracji dla Tolkiena, zatem jestem pewien, że bardziej prawdopodobne jest, że osoby zainteresowane "Władcą Pierścieni" odwiedzą miasto, jeżeli budowle związane z autorem będą udostępnione dla zwiedzających. "

Link do naszego newsa na ten temat: TUTAJJeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl