Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Wycieczka "Tolkien in Birmingham and Beyond"


Na zdjęciu: Sarehole Mill

Miłośnicy Tolkiena i "Władcy Pierścieni" mogą wybrać się na wycieczkę po miejscach, w których dorastał pisarz, które często są organizowane przez Uniwersytet w Birmingham. Odwiedzając kolejno domy, w których mieszkał kiedyś przyszły autor "Władcy Pierścieni" można przekonać się z jaką biedą borykała się rodzina Tolkienów. Mimo to Tolkien uważa ten okres swojego życia za bardzo szczęśliwy a miejsca z dzieciństwa wywarły wielki wpływ na jego twórczość i krajobrazy Śródziemia.

Peter Leather, wykładowca z Uniwersytetu Birmingham powiedział, że takie wycieczki w latach poprzednich przyczyniły się do powstania filmu DVD/video pod tytułem The Real Middle Earth. Dla uczestników wycieczki z pewnością niespodzianką będzie to, że na przedmieściach Birmingham nadal przetrwała "wioska", którą Tolkien tak bardzo pokochał w dzieciństwie. Drugą niespodzianką dla zwiedzających jest to, że jak przed wielu laty nadal można jeździć przez 6 godzin wokół miasta, a nie ujrzeć ani jednej fabryki, ani ruchu ulicznego.

Wśród miejsc, które najbardziej wpłynęły na Mistrza wymienić należy Sarehole Mill a także Cole Valley, nie wspominając o "Dwóch Wieżach" Edgbaston. Na liście obiektów, które odwiedzą wycieczkowicze znajduje sie także Hotel "The Plough & Harrow" leżący przy Hagley Road, gdzie 24 letni Tolkien spędził wraz ze swoją żoną Edith noc 16 czerwca. Była to ostatnia noc przed wyjazdem Mistrza do Francji na front I Wojny Światowej.
Link do naszego newsa na ten temat: TUTAJ


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl