Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Boromir" ?Gondor nie ma króla,
Gondor króla nie potrzebuje?"

Boromir jest najstarszym synem Denthora II, Namiestnika Gondoru, który ma swoją siedzibę w stolicy Minas Tirth. Od czasu rzezi na Polach Gladden i śmierci Isildura Gondorczy nie mają króla. Zamiast niego wybrali szlachetnego Namiestnika, który będzie władać krainą do chwili powrotu potomka legendarnego Isildura, prawowitego dziedzica tronu. Prawdę mówiąc, okres bezkrólewia ciągnie się tak długo, że mieszkańcu Gondoru wątpią, iż ktoś taki istnieje.
Boromir wyprawia się na północ i przybywa do Rivendell, żeby odkryć znaczenie powtarzającego się snu o znalezieniu "Zguby Isildura" - przedmiotu, który przyczynił się do śmierci Wysokiego Króla. Przebywając w Rivendell, dowiaduje się, że Jedyny Pierścień jest w posiadaniu Froda Bagginsa - hobbita z zachodniego kraju.
Ze wszystkich królestw Śródziemia właśnie Gondor usytuowany jest najbliżej cienia. Z blanków Mistas Tirth świetnie widać ciemne wieże Mordoru, a gondorscy wojownicy często muszą odpierać ataki orków i innych szkaradnych stworzeń Mrocznego Władcy.
Podobnie jak starożytny Wysoki Król Isildur, Boromir także chce wykorzystać Jedyny Pierścień, do obrony swoich poddanych. Jednak kiedy okazuje się że ciemnowłosy zaniedbany mężczyzna zwany Obieżyświatem to Aragorn syn Arathorna, wódz Dunedainów i dziedzic tronu Gondoru, Boromir nie wie, co sądzić. Nie jest pewien, czy rzeczywiście ma do czynienia z człowiekiem, którego przeznaczeniem jest zjednoczenie prastarego królestwa i wprowadzienie go w Norą Erę.
Pomimo wątpliwości zgadza się służyć Powiernikowi Pierścienia, staje się członkiem Drużyny Pierścienia. Ma miecz, tarczę, bawoli róg oprawiony w srebro i ozdobiony starożytnym pismem. Powiada się, że jeżeli ktoś potrzebujący pomocy zadmie w róg, niechybnie ją otrzyma. Jednak kiedy atakowany przez orków Boromir zadął w róg, gdy drużyna wędrowała na południe, zapewne znajdował się zbyt daleko granic ojczyzny, żeby pomoc zdążyła dotrzeć w porę.

"?W tym snie widzialem, jak wschodnie niebo ciemnieje,
i stamtąd nadbiegł huk gromu, lecz na zachodzie jaśniało blade światło,
i stamtąd dobiegł mnie głos, daleki, ale czysty, wołający:
Nadchodzi godzina przeznaczenia, odnalazła się "Zguba Isildura"?"Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl