Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

AragornW miasteczku Bree, w godpodzie Pod Rozbrykanym Kucykiem, hobbici spotykają się z ubranym z zniszczony płaszcz i zabłocone buty wysokim i ogorzałym mężczyzną, który uważnie ich obserwuje. Właściciel gospody Barliman Butterbur, informuje ich, że nieznajomy podróżny nazywa się Obieźyświat i jest Strażnikiem - przybyszem z Północy - stawiającym wielkie kroki i wpadającym do gospody co jakiś czas gdy nikt się go nie spodziewa.
Chociaż Obieżyświat sprawia wrażenie groźnego człowieka, jest kimś więcej niż można sądzić po wyglądzie. Jeżeli nie chce zwracać na siebie uwagi Oka Wroga, musi podróżować w przebraniu. Wkrótce potem okazuje się że przybysz jest sprzymierzeńcem Gandalfa Szarego i nie tylko? Tajemniczy nieznajomy jest mężczyzną njszlachetniejszego rodu. Jego prawdziwe imię brzmi Aragorn syn Arathorna. To wódz Dunedainów, ostatniej garstki rasy ludzi z Północy i, chociaż nie nosi korony, jest potomkiem Isildura i dziedzicem tronu Gondoru. Jako znaki dziedzictwa nosi niezaprzeczalne dowody: Narsil - pęknięty miecz, którym Isildur odciął Pierścień razem z ręką Saurona, oraz Pierścień Barahira - dwa węże ze szmaragdami w miejscu oczu. Łby węży stykają się pod złotymi kwiatami: jeden je pożera, drugi podtrzymuje.
Osierocony w czasach dzieciństwa, Aragorn był wychowany w Rivendell - Imraldis, w domu Elronda Półelfa. Od dawna kocha się w jego córce, urodziwej Arwenie Undomiel zwanej gwiazdą wieczorną. Ponieważ jest śmiertelnikiem, a wybranka serca nieśmiertelnym elfem, oboje muszą dokonać wyboru, jeżeli pragną spędzić razem resztę życia.
Aragorn nosi na swoich barkach ciężar przeznaczenia. Stając się członkiem drużyny Froda, służy Powiernikowi Pierścienia. Czeka go długa droga i wielka wojna, od wyniku której zależy przyszłość wolnych plemion Śródziemia. Zanim będzie mógł się zastanawiać, jak rozwiązac własne problemy, musi wypełnik bardzo ważny, ale nie godny pozazdroszczenia obowiązek.

"?Jest jednym z tych wędrowców
- my zwiemy ich Strażnikami.
To niebezpoeczni ludzie,
wędrują po Dzikich Krajach,
wpadają tu niespodzianie
i równie szybko znikają?"Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl