Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Gandalf"?Dlaczego Valarowie zesłali mnie tutaj
w ciele starego człowieka,
narażonego na wszelkie troski
i cierpienia śmiertelnych?..."

Gandalf ma słabość do rasy hobbickiej i od czasu do czasu odwiedza Hobbiton, aby spotkać się ze swoim przyjacielem Bilbo Bagginsem (z którym wspólnie przeżyli wiele przygód), czuwać nad bezpieczeństwem Shire i pilnować, by Cień, który sięga od Mordoru i rozprzestrzenia się dalej nie dotarł do tego uroczego i sennego zakątka.
Mieszkańcom Hobbitonu Gandalf znany jest jednak na ogół jako wędrowny magik, mistrz w puszczaniu kółek z dymu i fajerwerków. Mały ludek nie zdaje sobie sprawy z p;prawdziwej mocy swego nieczęstego gościa. Widzi tylko jego zewnętrzną postać: siwobrodego starca odzianego w szary zakurzony płaszcz, w wysokim, spiczastym kapeluszu na głowie. Człowieka uginającego się pod ciężarem przeżytych lat, używającego swej laski jako kostura do podpierania się podczas podróży, a zarazem pełnego życia, wesołego, mądrego starszego mężczyznę.
Jako jeden z Istriach, Gandalf włada potężną magią i jest skarbnicą wiedzy o Śródziemiu, o historii i tradycjach zamieszkujących je plemion. Wędruje już ponim wiele niezliczonych lat, jednak jego prawdziwy wiek jest nieznany.
Jako Gandalf Szry, znany przez lfów pod imieniem Mithrandira, czy też Olórina, wyprowadzi Drużynę z Rivendell, gdzie rozpoczyna się wyprawa na Górę Ognia - Orodruinę, aby zniszczyć Pierścień w Płomieniach Szczelin Zagłady. Pokusa, aby zatrzymać Pierścień dla siebie, była zapewne silna, ale instynkt podpowiadał Gandalfowi, iż jeżeli nawet weźmie Pierścień aby wykorzystać go w dobrym celu, to jego moc w połączeniu z swoją własną stworzyłyby nieokiełznaną i niewyobrażalną potęgę.

"?Liczy się nie siła ciała,
a ta która jest w duchu?"Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl