Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Meriadok Brandybuck (Merry)Meriadok Brandybuck rzadko używa pełnego, długiego imienia. Jest synem Dziedzica Bucklandu, a zatem wywodzi się z jednego z najznakomitszych i najzamożniiejszych rodów Shire. Powszechnie zwą go Merry, gdyż to skrócone imię lepiej oddaje jego radosne i beztroskie usposobienie.
Jest młodzieńcem żywym, psotnym i zuchwałym; jednym z najbliższych przyjaciół Froda Bagginsa. Zawsze skory do żartów i figli, nierzadko wpada w tarapaty - zawsze gdy psoci razem ze swoim kuzynem, Peregrinem Tukiem, którego nazywają Pippinem.
Jak wszyscy hobbici, Merry lubi jeść, pić i brać udział w hucznych zabawach. Lubi też zbierać grzyby, a także podkradać kapustę i marchew z pól okolicznych farmerów. Uwielbia spędzać wieczory w gospodzie Pod Zielonym Smokiem, gdzie ćmi fajeczkę nabitą fajkowym zielem. Dotychczas niewiele podróżował i nie ma zbyt dużego doświatczenia, ale niech nikt nie próbuje zatrzymać go w domu, kidy zanosi się na niezwykłą wyprawę - zwłaszcza gdy w gre wchodzi odrobina niebezpieczeństawa. Rzecz jasna, kiedy Merry wyrusza na wyprawę w towarzystwie Froda, nie ma pojęcia, na jakie niebezpieczeństwa może się narazić. Hobbici są jednak dziwnymi istotami i w szczególnie trudnych sytuacjach na ja w wychodzą najlepsze cehcy ich charakterów.Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl