Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Samwise GamgeePodobnie jak ojciec Hamfast (zwany Dziaduniem), Sam Gamgee jest ogrodnikiem. Całe życie mieszkał w Hobbitonie; nigdy nie zapuszcza się jednak daleko od wioski. Czasami wyrusza w towarzystwie przyjaciół na wycieczki w najbliżesze okolice, aby zbierać grzyby i warzywa. Bardzo lubi słuchać podniecających opowiadań Bilba Bagginsa o przygodach, jakie ten przyeżywał podczas swoich podróży poza granice krainy. Przysłuchując się im, wie, że w Śródziemi żyją także inne niezwykłe istoty. Najbardziej fascynują go elfowie.
Jego uwagę zwraca także młoda Różyczka Cotton, zaliczająca się do najpiękniejszych hobbitek w Shire, ale - niestety - Sam jest bardzo nieśmiały. Mimo zachąt i docinków przyjaciół nie potrafi się przemóc, aby wyznać jej swoje uczucie. Wygląda na to, że jest najszczęśliwszy, kiedy może spędzać czas w gospodzie, gdzie ćmi fajkę, popija najlepsze piwo Shire i przysłuchuje się rozmową innych gości.
Cichy, solidny i lojalny Sam jest idealnym towarzyszem podróży swojego pana i przyjaciela, Froda Bagginsa, któremu pozostaje zawsze wierny. Jest hobbitem o wielkim sercu (i równie wielkim apetycie). Nie zgadza się zostać w domu, kiedy Frodo wyrusza na wyprawę. Podejmuje decyzję, chociaż nie ma pojęcia, jakimi umiejętnościami będzie musiał się wykazać. Może ma dobrze rozwinięty zmysł praktyczny i umie dochowywać wierności, ale nie jest ani zdumiewająco mądry, ani bardzo odważny; nie posada także wprawy we władaniu mieczem. Okazuje się jednak, że okoliczności mogą zmienić zwykłego wieśniaka w prawdziwego bohatera. W przypadku Sama upór przeradza się w stanowczość, niezachwiana lojalność w niezwykłą odwagę.

"? Obiecałem, Panie Frodo, obiecałem

"?Nigdy go nie opuścisz Samie Gamgee"?
I nie zamierzam?"Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl