Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Frodo BagginsOsierocony w młodym wieku Frodo Baggins został usynowiony przez swojego wuja Bilba. Starszy hobbit mianował go spadkobiercą i sprowadził na stałe do wielkiego mieszkania w Bag End. Nie kierował się tylko miłosierdziem. Wyczuwał, że spośród wielu członków rodziny jedynie siostrzeniec może poszczycić się pokrewnym duchem. Frodo wyrósł na poważnego, wraźliwego i inteligentnego młodzieńca, którego fascynował nie tylko księgozbiór Bilba, ale takżeopowiadania o niezwykłych podróżach po Śródziemiu. Okazał się pojętnym uczniem, a nawet opanował w pewnym stopniu sztukę czytania i pisania w języku elfów, dzięki czemu zyskał imię Elvellon - Przyjaciel Elfów. Niestety wielu mieszkańców uważa ze Frodo nie zasługuje na miano rozsądnego hobbita. Jeżeli tyle czasy poświęca na wysłuchiwanie niesamowitych opowiadań o elfach, krasnoludach i smokach, zapewne nie ma dość rozumu, aby odróżnić" jabłko od ziarnka fasoli", jak głosi stare przysłowie krainy Shire. Niezrażony tym Frodo nie przestał odbywać wędrówek po okolicach Hobbitonu. Przemierzając Shire w towarzystwie przyjaciół poznawał okoliczne ścieżyny, drogi i gościńce. Może właśnie dlatego tak polubił podróże. Przydaje mu się to kiedy musi wyruszyć na kolejną, tym razem bardzo długą wyprawę. Kiedy Bilbo Baggins postanawia pożegnać Hobbiton i wyprawić się do krainy elfów, pozostawia sistrzeńcowi nie tylko domostwo w Bag End, ale także wszystkie inne rzeczy. Jedną z nich jest Pierścień, z którym Frodo musi opuścić krainę, a nawet zawędrować dlaeko od domu. Mimo iż wygąda jak nieszkodliwa obrączka, Piercień stanowi duże zagrożenie. Nieustannie kusi; jakby coś szepcze w języku Mordoru zwanym Czarną Mową. Ktokolwiek go nosi, naraża się na nieustanne niebezpieczeństwo. Wiewdząc o tym Bilbo podarowal Frodowi sporządzony przez elfów z Gondolinuczarodziejski mieczyk zwany Żądłem. Otrzymał także misternie plecioną kolczugę z niezwykłego metalu zwanego mirthilem, wydobywanego przez krasnoludów z Khazad-Dumu.

"Nawet najmiejsza istota może zmienić bieg dziejów"

"?Czasami samo wychodzenie za drzwi
bywa niebezpieczne?
Lepiej uważaj na swoje nogi,
bo nikt nie wie gdzie mogą cię ponieść?"Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl