Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Faramir"Wojna zabije nas wszystkich?"

Faramir, drugi syn Denthora, Namiestnika Gondoru, i młodszy brat Boromira, jest odważnym i władczym kapitanem oddziału strażników, który pojmał Froda i Sama w trakcie ich wędrówki przez Ithielien, krainę leżącą między Kondorem a Mordorem. Na pięknych lesistych terenach grasują bandy orków i innych wrogich stworzeń, gdyż ciemne siły Saurona wdzierają się coraz dalej na tereny będące w posiadaniu ludzi. Faramir dowodzi strażnikami Ithielien, więc jego obowiązkiem jest patrolowanie tej niebezpiecznej krainy, oraz na ochronie Gondoru przed bandami łupieżców i szpiegami Mrocznego Władcy.

Jeszcze przed pojmaniem Froda i Sama oraz poznaniem prawdy z ich ust, Faramir przypuszcza, że na zawsze stracił swego brata Boromira. Faramir jest wrażliwym, roztropnym człowiekiem, nawiedzanym przez wieszcze sny. W jednej z takich wizji ujrzał łódź elfów, elfów, w której Aragorn, Gimli i Legolas złożyli ciało swego poległego towarzysza i powierzyli je falom Wielkiej Rzeki Anduiny. Po przebudzeniu Faramir w głębi serca przeczuwał, że jego brat nie żyje. Przeczucie to znalazło potwierdzenie parę dni później, gdy rzeka wyrzuciła na brzeg rozłupany na dwoje, okuty srebrem róg bawoli, który prawem starszeństwa przypadł Boromirowi. Legenda mówiła, że gdy zadąć w potrzebie w ów róg w odrębie dawnych granic Królestwa Gondoru, jego zew nie przebrzmi bez echa. Jednakże Boromir, rażony strzałami Uruk-hai w czasie walki w obronie Merry'ego i Pippin znajdował się poza rubieżami starożytnego królestwa, więc głos rogu ścichł w oddali.

"Od śmierci Boromira, spełnia
powinność dwóch synów?"

Ojcem Boromira i Faramir jest Denethor, Namiestnik Gondoru, ostatni z długiej linii władców, którzy rządzili Kondorem pod nieobecność dziedziców Isildura. Denethor z rozpaczą czeka na wieści od pierworodnego pierworodnego nie poświęca należytej uwagi młodszemu synowi. Ojcowskie lekceważenie przytłacza Faramir brzemieniem goryczy.

On także, jak starszy brat, chciałby przywłaszczyć sobie Pierścień i wykorzystać go dla dobra poddanych. W posępnych ruinach starożytnego miasta Osgiliath Farmir musi podjąć decyzję dotyczącą losów Pierścienia i jego Powiernika, Froda Bagginsa. W jego rękach spoczywa przyszłość Wolnych Ludów Śródziemia.Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl