Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Galadriela"Ale zwierciadło pokazuje również rzeczy nieproszone;
to, co już się zdarzyło, to, co jest,
elfów to, co się dopiero może wydarzyć?"

Królową elfów jest niezwykle piękna Pani Galadriela, zwana Białą Panią. Ma ciemnozłote długie włosy i spojrzenie przenikliwe niczym ostrze włóczni. Jest obdarzona niezwykłymi mocami. Nosi jeden z Wielkich Pierścieni - Nenyę, Pierścień Diamentowy - i gdyby zdobyła jeszcze Jedyny, mogłaby stać się godną przeciwniczką Mrocznego Władcy Saurona.
Galadriela ma także magiczne zwierciadło, w którym pokazuje pewnym osobom to, co sobie życzą zobaczyć. Pragnąc ustalić plan działania, goście królowej elfów mogą ujrzeć przeszłość, teraźniejszość albo przyszłość.
Jej mężem jest Keleborn, który pochodzi z północnej części Mrocznej Puszczy. Ma długie, srebrzyste włosy, a jego poważnej twarzy nie naznaczył swoim piętnem żaden znak czasu. Korzystając ze swych mocy, Keleborn i Pani Galadriela strzegą Złotego Lasu jako schronienia dla elfów, które postanowiły zostać w Śródziemiu, zamiast wejść na pokład statku i udać się za Morze do Nieśmiertelnych Krajów. Pomagają im w tym wojownicy elfów, pilnujący granic Lothlorien swym bystrym wzrokiem, uzbrojeni w długie i smukłe łuki.
Władca elfów elfów jego żona wręczają członkom Drużyny Pierścienia wiele niezwykłych darów. Należą do nich płaszcze, ochraniające przed zimnem, gorącem, a także częściowo przed wykryciem przez wroga. Spinane one są srebrnymi klamrami, w kształcie zielonego liścia. Piechurzy otrzymują także suchary lembas, zwane przez podróżnych chlebem elfów. Mimo iż kruche i cienkie, pojedynczy kęs wystarcza aby pokrzepić rosłego mężczyznę na cały dzień wędrówki. Elfy przekazują także trzy małe łódki, żeby Drużyna Froda nie musiała przechodzić przez krainę orków, a mogła przepłynąć z biegiem Wielkiej Rzeki. Aragorn otrzymuje misternie zdobioną pochwę, na swój miecz Andruil, Legolas długi łuk i kołczan pełen strzał, a Boromir szczerozłoty pas. Merry i Pippin otrzymują srebrne pasy, a także małe, oprawne w srebro sztylety elfów z Gondolinu. Galadriela wiedząc, iż pasją Sama jest ogrodnictwo, daruje mu skrzynkę z ziemią ze swojego sadu. Gilmi otrzymuje od królowej elfów dar, o który sam prosi, czyli pukiel jej złotych włosów, aby mógł go oprawić w diament. Frodo natomiast kryształowy flakonik ze źródlaną wodą, w której uwięziono światło gwiazdy legendarnego Earendila. Jej blask rozświetla mrok w ponurych miejscach nawet wówczas, gdyby wszystkie inne światła wygasły.

"Nawet najmniejsza istota,
może zmienić bieg dziejów"Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl