Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

ElrondElrond ustanowił Rivendell schronieniem elfów jeszcze w czasach II Ery, podczas wojny przeciwko Sauronowi, i od tamtych czasów tam rządzi. W czasach Ostatniego Przymierza brał udział w bitwie na równinie Dagorlad, a także służył jako herold króla elfów Gil-Galada, który stracił życie na stokach Orodruina. Kiedy Isildur odciął Jedyny Pierścień z ręki Saurona, to właśnie Elrond namawiał syna Elendila, by cisnął Pierścień w Szczeliny Zagłady. Isildur nie usłuchał dobrej rady, wskutek czego Saurona, którego władza powinna być zniszczona po wsze czasy, otrzymał jeszcze jedną szanse odbudowy swojej potęgi.
Żyjący od tysięcy lat Elrond Półelf narodził się ze związku Earendila Żeglarza i Elwingi. Mimo iż oboje byli Ludźmi, zarówno Elrond, jak i jego brat Eros, stanęli przed wyborem, czy chcą pędzić żywot człowieka, jak im pisane, czy żyć do końca tego świata. Elrond jest legendarnym uzdrowicielem i strażnikiem skarbnicy nagromadzonej w ciągu wielu wieków mądrości i wiedzy elfów. Nosi pierścień Vilya, najpotężniejszy spośród Trzech Pierścieni Elfów, wykutych jeszcze w czasach Drugiej Ery Śródziemia. Przodkami Elronda są w prostej linii Beren, śmiertelny człowiek, i Luthien, księżniczka elfów, która darzyła Berena tak wielką miłością, że wyrzekła się nieśmiertelności.
Córka Półelfa ma na imię Arwena. Elrond jest także tym, który udziela schronienia i ukrywa wodza Dunedainów, Aragorna - syna Arathorna - Arathorna oczekiwaniu dnia, kiedy ten będzie mógł upomnieć się o należną schedę.


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl