Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

LegolasKsiąże Legolas, którego imię oznacza w języku elfów "Zielony Liść", jest synem Thranduila, króla elfów z Mrocznej Puszczy. Wyprawia się na południe i bierze udział w zwołanej przez Elronda wielkiej naradzie jako przedstawiciel leśnych elfów. Onegdaj wspaniały las zamieszkują teraz orkowie, wilki i inne wędrujące duchy Ciemności. Wszystkie służą władcy Mordoru i potędze Cienia, który wydłuża się i ogarnia coraz więcej krain.
Ponieważ Elfowie są rasą nieśmiertelną, Legolas od dawna zna strażnika zwanego Obieżyświatem i wie, kim jest w rzeczywistości. Jak wielu innych elfów, nie ufa krasnoludom, wskutek czego jego stosunki z Gilmlim synem Gloina, przedstawicielem Krasnoludów z Samotnej Góry, na początku znajomości trudno uznać za przyjazne. Jednak w miarę bliższego poznawania się i wspólnych często niebezpiecznych przygód, stają się wielkimi przyjaciółmi.
Legolas wnosi do Drużyny Pierścienia wiele rzadkich i cennych umiejętności. Naturalną rzeczą (u elfa) jest zdolność do lekkiego stąpania i nie pozostawiania żadnych śladów nawet na świeżym śniegu. Legolas potrafi szybko biegać bez zmęczenia przed długi czas nawet po najbardziej górzystym terenie. Jest Leśnym Elfem i umie rzeźbić w drewnie. Badając spojrzeniem otoczenie jest w stanie wykryć najbardziej zatarte ślady ptaków, zwierząt i drapieżników. Widzi lepiej i na większą odległość, niż ktokolwiek inny.
Oddaje na usługi Froda łuk elfów, którego jest mistrzem. Nosi także dwa białe noże elfów o ostrzach zdobionych misternymi rytami. Noże są śmiercionośną bronią, jako że Elfowi wytwarzają najostrzejsze klingi Śródziemia.


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl