Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

O "Silmarillionie"Książka Silmarillion to najpopularniejsze, zaraz obok Władcy Pierścieni, dzieło Tolkiena. W 1956 pisarz mówił o swojej jeszcze nieistniejącej książce: "Nie sądzę, aby zyskała popularnoąć Władcy Pierścieni - ani śladu hobbitów! Masa mitologii, wszędzie elfy i podniosła stylistyka...". Jednak mylił się. Tym dziełem udowodnił, że potrafi pisać zarówno lekkie, zabawne i delikatne książeczki typu Hobbit, jak i wielkie dzieła o rozległej i trudnej do zrozumienia tematyce i problematyce.
Jest to zbiór opowieści o Dawnych Dniach, czyli I Erze Śródziemia. To legendy i mity o Elfach Wysokiego Rodu, Silmarilach, Valarach, Majarach i Pierwszym Władcy Ciemności - Morgothcie (Melkorze). Jest tam wiele opisów przyrody, osób, wydarzeń, wydarzeń znacznie mniej dialogów, przez co trudniej jest zrozumieć: kto, co, z kim, co się stało i gdzie. Miejscami naprawdę trudno się połapać w tym wszystkim, szczególnie w miejscach gdzie rozbudowane są tłumaczenia nazw własnych.
Tolkien opisywał wydarzenia ogólnie, nie zgłębiając się w szczegóły, uczucia bohaterów. Nie jest to łatwa książka, ale z pewnością warta przeczytania.


By Agatka zwana Agą


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl