Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

O "Hobbicie"

"Hobbit" jest jedną z pierwszych książek stworzonych przez Mistrza Tolkiena. Najpierw zaczął opowiadać historyjkę o życiu pewnego hobbita i jego przygodach. Potem wpadł na pomysł napisania książki. Poza tym "Hobbit" to jakby prolog do "Władcy Pierścieni", gdyż jest w niej opisane, jak Jedyny Pierścień dostał się ręce Bilba. Jest ona w sumie pisana z myślą o małych dzieciach, ale zazwyczaj każdy szanujący się fan fantastyki i Tolkiena bez względu na wiek ją przeczytał.


"Hobbit - czyli tam i z powrotem"

Cała przygoda zaczyna się, gdy szanowany powszechnie hobbit - Bilbo Baggins siedzi sobie przed swoją norką i pali ziele fajkowe. Spotyka na drodze Gandalfa, którego dopiero potem sobie przypomina i zaprasza jutro na herbatkę.
Czarodziej chce by hobbit wziął udział w wielkiej przygodzie, ale Bilbo odmawia i wręcz ze złością żegna Maga. Nie wie jednak, że Gandalf rysuje tajemniczy znak na jego drzwiach. Na następny dzień na herbatce zamiast czarodzieja (o którym Bilbo i tak już zapomniał) zjawia się kilkunastu krasnoludów, a za nimi dopiero zaproszony gość. Okazuje się, że to Gandalf wybrał hobbita, by towarzyszył im w podróży. Bilbo oczywiście protestuje, lecz potem usłyszawszy komentarze krasnoludów, że jest tchórzliwy i się nie nadaje jego duma bierze górę nad rozsądkiem i zgadza się pomóc. Cała przygoda polega na tym, że kiedyś okrutny smok Smaug zagarnął całe krasnoludzkie złoto z Samotnej Góry, a potomek króla spod góry - Thorin, wraz z przyjaciółmi postanawiają je odzyskać. W czasie tej podróży przeżyją wiele ciekawych, przyjemnych i mniej przyjemnych historii, docenią moc przyjaźni, a tym samym odmienią swój los.

By Megi_White


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl