Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Craig Parker - HaldirJest to aktor bardziej udzielający się w telewizji niż w filmie, choć być może jego kariera aktorska dopiero się rozwinie. Urodził się 17 czerwca (czyli jest spod znaku Bliźniąt) 1970 roku w mieście Suva na Fidżi. Pomimo, że jego naturalnym kolorem włosów jest czarny to oczy ma niebieskie, tak jak na przyzwoitego elfa przystało ;-). Craig albo jest zatwardziałym kawalerem, albo po prostu nie znalazł jeszcze prawdziwej damy swego serca (czyli wciąż mamy szanse). Debiutował w serialach i telewizyjnych produkcjach. Do swych pierwszych zalicza "Gloss" z 1987r. Większym telewizyjnym sukcesem było wystąpienie w kilku odcinkach serialów : "Xena: Wojownicza Księżniczka" ; "Młody Hercules"; "2 people" oraz "Shortland Street". Co do filmów to Władca Pierścieni był jego debiutem, niestety jak pamiętamy umiera w "Dwóch Wieżach", no ale kogoś uśmiercić musieli ;-). Po Władcy Pierścieni wystąpił w filmie "No one can hear you" (2001) i kilku odcinkach serialu "Power Rangers Ninja Storm" (2003) oraz produkcji telewizyjnej ?Mercy Peak? (2001). Craig dużo podróżuje, a ze swojej ostatniej wyprawy, jak przyznał w wywiadzie przywiózł 3 tropikalne żaby. Czyżby liczył, że któraś z nich zamieni się w księżniczkę ;-) ?


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl