Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Andy Serkis - Gollum / SmeagolSerkis ma bardzo ciekawych rodziców (przynajmniej moim zdaniem). Jego ojciec pracował kiedyś jako doktor w Iraku, a matka opiekowała się upośledzonymi dziećmi. Sam Andy urodził się 20 kwietnia 1964 roku w Londynie (dokładnie w dzielnicy Ruslip Manor) w Anglii. Ukończył St Benedictss School w Londynie. Na początku chciał być grafikiem lub malarzem. Przez przypadek zainteresował się aktorstwem, które potem stało się jego ogromną pasją (i zostało mu to do dziś ;-). Swoje pierwsze doświadczenia aktorskie zdobywał w teatrze. Najbardziej cenił sobie role w sztukach Szekspira. Pomimo, że staje się coraz bardziej popularny w świecie filmowym wciąż grywa w teatrze, ostatnio w sztuce "Othello" (2002). Debiutem filmowym była rola Torstona w "Książę Jutlandi&iquot; (1994). Andy Serkis ma naprawdę niewybredny gust co do ról. Jak każdy aktor lubi otrzymywać główną rolę, ale epizodycznymi również nie gardzi ;-). Naprawdę nie da się opisać wszystkich filmów i ról jakie grał Serkis, bo szczerze mówiąc jest to chyba najaktywniejszy aktor Władcy Pierścieni. Dlatego postaram się to skrócić. Do większych osiągnięć filmowych możemy zaliczyć udział w filmach: "Współlokatorki" (1997) ; "Stella does tricks" (1998); "Mgnienie" (2000) ; "Pandaemonium" (2000) ; "24 Hour Party People" (2002); "Deathwatch" (2002). Prawdziwą klasę (moim zdaniem) pokazał we Władcy Pierścieni, gdzie każdą scenę musiał kręcić przynajmniej 2 razy! Sam, z innymi aktorami no i w razie potrzeby po skorygowaniu przez reżysera po raz "enty".
W 2004 zobaczymy go jako szefa w filmie "13 Going on 30", gdzie będzie partnerował Jennifer Garner. Ostatnio sam wyreżyserował krótki film "Snake", gdzie wystąpiła jego żona, również zawodowa aktorka Lorraine Ashbourne, z którą jest na stałe związany i ma 2 dzieci: Sonny i Ruby. Cała rodzina mieszka nadal w Londynie, w jego północnej części.


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl