Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Bernard Hill - TheodenUrodził się tam, skąd pochodzi wielki klub piłkarski, bo w Manchester w Anglii. 17 grudnia skończy 59 lat (rok urodzenia 1944). Swoją karierę rozpoczął w teatrze na początku lat 70. Pierwszy raz przed kamerą wystąpił w filmie produkowanym przez telewizję pt.: "Hard Labour" (1973). Hill chyba bardzo lubi role drugoplanowe, aczkolwiek dostojne i władcze ;-). Również dla potrzeb telewizji wcielił się w postać króla Henryka VI (1983). Inne sławniejsze filmy z jego udziałem to: "Ghandi" (1982); "Wyliczanka" (1988); "Shirley Valentine" (1989); "Góry księżycowe" (1990); "Duch i mrok" (1996); "Titanic" (1997); "Sen nocy letniej" (1999); "Król Skorpion" (2002) no i ostatnio rola króla Theodena w adaptacji "Władcy Pierścieni".
Za rolę w telewizyjnej produkcji "Boys from the Blackstuff" został nominowany do nagrody BAFTA i dostał "Press Guild Award for Achievement of the Decade" ( w tłumaczeniu "nagrodę od dziennikarzy za osiągnięcie dekady"). Bernard wciąż grywa w teatrze. Jego największe osiągnięcia to udział w londyńskich spektaklach "Widok z mostu", "Wiśniowy sad" i "Makbet".
Obecnie pan Hill mieszka wraz z żoną i synem - Gabrielem w Suffolk. W roku 2003 oprócz Władcy Pierścieni zobaczymy go również w filmie "The Great Ceili War".


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl