Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Miranda Otto - EowinaMiranda urodziła się 16 grudnia w 1967 roku w Brisbane w Australii, czyli obecnie ma 35 lat (moim zdaniem wcale na tyle nie wygląda). Można przypuszczać, że talent aktorski odziedziczyła po tatusiu, również aktorze (Barry Otto). Jak większość popularnych dziś aktorów skończyła National Istitute of Dramatic Art. Miranda jest panną ( może powinnam rzec "jeszcze"). Swój debiut filmowy rozpoczęła w 1986 filmem "Emma?s War", a po nim jej kariera potoczyła się gładko. Do największych osiągnięć możemy zaliczyć jej udział w obrazach: "Studnia" (1997), "Cienka czerwona linia" (1998), "Wojna plemników" (2001) no i oczywiście adaptacja trylogii "Władca Pierścieni". Niedługo na ekrany wejdzie najnowszy film z jej udziałem "Doctor Sleep". Była cztery razy nominowana jako najlepsza aktorka przez Australijski Instytut Filmowy.
My oczywiście będziemy ją pamiętać jako uroczą księżniczkę Rohanu - Eowinę. Aby dostatecznie dobrze przygotować się do roli musiała przez 6 miesięcy uczyć się jazdy konnej oraz władania mieczem. W jednym z wywiadów panna Otto zdradziła nawet, że niektóre elementy jej charakteru są identyczne z cechami granej przez nią bohaterki. Czyżby chodziło o gustowanie w pięknych brunetach królewskiego pochodzenia... ;-).


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl