Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

2. Festiwal Muzyki Filmowej już niebawem w Krakowie!
A dokładniej 21-23 maja 2009 r. W tych dniach w Krakowie odbędzie się druga edycja festiwalu poświęconego „muzyce tworzonej do obrazu i wzajemnym relacjom obu dziedzin sztuk”, który organizuje miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i radio RMF Classic.


Plakat Festiwalu z charakterystycznym faunem

W roku ubiegłym na krakowskim festiwalu zapoczątkowano wykonanie partytury Howarda Shore’a napisanej do trylogii filmowej Petera Jacksona - „Władca Pierścieni”. Czas na kolejną odsłonę! W sobotę 23 maja 2009,w ostatni dzień festiwalu, na krakowskich Błoniach, odbędzie się projekcja filmu „Władca Pierścieni: Dwie Wieże” z muzyką na żywo. Ten szczególny seans będzie możliwy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii audiowizualnych. Do projekcji filmu zostanie użyty jeden z największych ekranów dostępnych w Europie, sprowadzony specjalnie, aby stworzyć ogromne kino plenerowe. „Publiczność obejrzy znane obrazy filmowe dzięki najnowocześniejszemu systemowi high definition, a jeden z najnowocześniejszych systemów nagłośnienia zapewni doskonałą... [więcej]
Dodał(a): Osse,
dnia 18.05.2009, 22:44
komentarze [23]
Smutna wiadomość !"Listów" Tolkiena nie będzie


Niestety nie mamy pomyślnej wiadomości. Pozwolę sobie zacytować:

"Witam wszystkich!

Z prawdziwą przykrością muszę Was poinformować, że wydawnictwo Prószyński zrezygnował z wydania "Listów" J.R.R. Tolkiena. Tekst jest poprawiony, wyszlifowany, zredagowany, gotowy do składu, brak tylko indeksu. Proszę mnie nie pytać o powody tej decyzji - zapewne są one ekonomiczne, dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Wydawałoby się, że książka mogłaby się znakomicie sprzedawać. Przykro mi, bo nie tylko ja się cieszyłam z możliwości wydania "Listów" z nazewnictwem M. Skibniewskiej.

Pozdrawiam smętnie,

Agnieszka Sylwanowicz

Zatem wznowienia "Listów" Tolkiena nie będzie, przynajmniej w najbliższym czasie. Wszyscy, którzy nie zdołali ich zakupić, nadal muszą zadowolić się... niczym lub pożyczkami, o ile będą mieć od kogo!

źródło: Nifrodel oraz Forum Hobbitonu
Dodał(a): Osse,
dnia 25.02.2009, 18:47
komentarze [43]
Aiglos nr 11 juz w sprzedazy!
W zasadzie Aiglos jest już w sprzedaży od polowy lutego, ale niestety z przyczyn różnorakich mamy lekkie opóźnienie. Jednak w myśl, że dobre wieści lepiej podać później niż w ogóle informujemy Was, co w nim znajdziecie oraz gdzie możecie go zdobyć!

Zawartość Aiglosa

ARTYKUŁY I ESEJE
- „Ósanwe-kenta”, czyli rozważania nad naturą dobra i zła w późnym Tolkienowskim legendarium - Michał Leśniewski 'M.L.'
- Głosy Ardy – o muzyce w świecie Tolkiena - Anna Milewska 'Elbereth'
- Indywidualizacja językowa wybranych bohaterów "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena- Urszula Lip
- „Ideał bez nałogów pozna blondynkę z dużym mieczem” -Kasiopea
- „O ziołach i potrawce z królika”... -Karolina Stopa-Olszańska 'Melinir'

FANFIKI, POEZJE i INNE
Wróć do mnie - Dawn Felagund
Co robić, gdy zakończenie cię nie satysfakcjonuje? - Michał Leśniewski 'M.L.'
Z archiwum poczty w Michel Delving - Zofia Stanecka ‘Nasturcja Gamgee’

Wybór poezji autorstwa Katarzyny Wojdak 'Avari', Anny Adamczyk-Śliwińskiej 'Nifrodel', Katarzyny Staniewskiej 'Elring'... [więcej]
Dodał(a): Osse,
dnia 25.02.2009, 18:34
komentarze [2]
Twórczość fanów z odległych stron
Jak zapewne pamiętacie na naszej stronie znajdują się działy z twórczością fanów i są to 'Fan Fiction', gdzie zamieszczamy Wasze opowiadania oraz 'Wiersze Fanów', gdzie trafiały Wasze wiersze.

Dzisiaj dzięki inicjatywie Tallis działy te zostały wzbogacone o tłumaczenia twórczości fanów spoza Polski. Na początek możecie przeczytać sześć wierszy i jedno opowiadanie. Zapewniam, że są piękne i warte uwagi.

Znajdziecie je pod linkami:
Wiersze fanów oraz
Fan Fiction

A oto ich tytuły:
Wiersze
Dla Tego Który Odszedł
Pieśń Avarich
Miłość
Pieśń Elronda
Sen Matki
Krąg Światła

Opowiadania
Kapitan Tinkerbell

Życzę miłej lektury!

Jeśli ktoś z Was chciałby nadesłać do nas swoją twórczość, to prosimy o przesyłanie jej na adres e-mailowy Anariel (znajdziecie w dziale) lub na mój ossesea@gmail.com. Zastrzegamy jednak prawo wyboru wierszy i opowiadań, które zamieścimy na stronie.
Dodał(a): Osse,
dnia 15.02.2009, 18:43
komentarze [6]
Conan Dobroczyńca!
Przeglądając dzisiejszą prasę natknąłem się na ciekawy artykuł o literaturze fantasy i pozytywnemu wpływowi, jaki wywiera zwłaszcza na młodych czytelników. Oto niewielki cytat:
"Że czytanie jest dobre na wszystko - to już wiemy. Ale zwykle, gdy już stoimy przy regale z książkami, pada pytanie - co czytać?
Wybór jest ważniejszy, gdy czytelnikiem ma być młody człowiek lub zgoła dziecko. Chcemy, by powieść dla niego wybrana była wartościowa, dobrze napisana i operowała pięknym językiem. Dlatego apeluję dziś: podsuwajmy naszym dzieciom [siostrom, braciom, kuzynom, znajomym itp. - przyp. Osse] fantastykę!!!


W artykule nie zabrakło odniesień do Tolkiena i jego książek. Być może dla nas miłośników Tolkiena i fantasy nie są to odkrywcze prawdy. My o tym wiemy nie od dzisiaj! Ale nie wiedzą o tym młodzi czytelnicy a my możemy pomóc im to zrozumieć. Często zdarza się, że literatura fantasy nie jest poważnie traktowana... [więcej]
Dodał(a): Osse,
dnia 30.01.2009, 16:38
komentarze [15]
Aiglos nr 11 w drukarni!


W tym numerze będziecie mieli okazję przeczytać między innymi o muzyce w świecie Tolkiena, porozumiewaniu się bez słów, ziołach i potrawce z królika czy o dekonstrukcji ideału. Zapełnione są także działy: recenzji, fanfików, wierszy i zagadek. Będzie również kilka nowości.
Pełen spis treści almanachu poznacie już niebawem.
Z zamówieniami poczekajcie na ogłoszenie, że numer jest już w sprzedaży.

Strona Aiglosa: www.aiglos.tolkien.com.pl

Dziękuję Nifrodel za informację
Dodał(a): Osse,
dnia 30.01.2009, 16:33
komentarze [8]
"Black & White Ogre Country". Zaginione opowieści Hilary’ego Tolkiena


Książka zatytułowana "Black & White Ogre Country. The Lost Tales of Hilary Tolkien " [Kraina białych i czarnych ogrów. Zaginione Opowieści Hilare'go Tolkiena] zostanie wydana pod redakcją Angeli Gardner (wieloletniego członka Tolkien Society) przez wydawnictwo ADC Books.

Książka opisuje przygody z dzieciństwa Hilary'ego Tolkiena i jego starszego brata J.R.R. Tolkiena. W książce zostały wykorzystane własne słowa Hilary'ego z jego niedawno odnalezionych notatek oraz niepublikowana dotąd korespondencja pomiędzy obydwoma braćmi, listy ich ojca a także zdjęcia obydwu braci i ich rodziny. Książka zawierać będzie również kolorowe ilustracje Jefa Murray’a.

Publikacja zawiera 80 stron, wydana zostanie w twardej oprawie z obwolutą. Jej cena to 9,99 £ plus koszty przesyłki (ok. 6 £ na terenie Europy). Dostępna będzie już pod koniec stycznia.

W Wielkiej Brytanii 30 stycznia 2009 roku w piątek o 19 odbędzie się uroczysta międzynarodowa inauguracja publikacji pod adresem Crown,... [więcej]
Dodał(a): Osse,
dnia 28.01.2009, 21:25
komentarze [17]
Jacek Wanszewicz - polskie dźwięki Ardy


O Jacku Wanszewiczu wspominaliśmy wielokrotnie w naszych newsach, choćby przy okazji doniesień o Tolk Folku czy płycie DTH (Drużyna Trzeźwych Hobbitów). Jest on autorem wielu kompozycji do spektakli tolkienowskich towarzyszących Tolk Folkom, jak np. "Upadek Gondolinu" czy "Bitwa Pięciu Armii" ale także wielu innych kompozycji. Dlatego cieszy, że sylwetkę tego muzyka i kompozytora przybliżył (i spopularyzował) serwis Wirtualna Polska, sami zobaczcie: TUTAJ.
Możecie tam również posłuchać jego muzyki.

A jeszcze więcej muzyki i informacji na ten temat znajdziecie na stronie Pana Jacka: www.wanszewicz.pl

Podziękowania dla MumakiLa
Dodał(a): Osse,
dnia 25.01.2009, 19:29
komentarze [5]
Nowości u Kasiopei!
Pragnę zaprosić wszystkich do tolkienowskiej galerii Kasiopei, oficjalna strona: www.tolkien.com.pl/kasiopea, gdzie pojawiła się nowa praca pt. "Jego Miłomściwość Książę Curufin", ilustrująca scenę przesłuchania Eola. Choć akcja rozgrywa się poza granicami Nan Elmoth, ilustracja ta formalnie należy do najnowszego cyklu Kasiopei, jako fragment rozdziału "Maeglin".


Ilustracje w powiększeniu możecie zobaczyć: TUTAJ

Zapraszam też do obejrzenia nowych komiksów o Boromirku, ponieważ przybyło ich od kiedy ostatnio pisałem o pracach Kasiopei.

Chciałem tez przekazać życzenia od Kasiopei dla bywalców naszej strony (te świąteczne może nieco spóźnione ale głównie z mojej winy, bo nie zaglądałem do skrzynki przez 3 dni). Oto one:
"Przywrócono mi dostęp do internetu zbyt późno, bym zdążyła życzyć wszystkim Mieszkańcom i Gościom Ostatniego Przyjaznego Domu szczęśliwych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, więc pozostaje mi życzyć bezbolesnego poświątecznego powrotu do codzienności, zajęć i pracy,... [więcej]
Dodał(a): Osse,
dnia 30.12.2008, 21:47
komentarze [80]
Analiza grafologiczna pisma ręcznego J.R.R. Tolkiena
Dosyć często na naszych lawendowych łamach zamieszczaliśmy listy J.R.R.Tolkiena, dzięki którym odkrywaliśmy ciekawostki na temat jego życia, zwyczajów, przemyśleń a nawet tajemnice dotyczące jego twórczości. Dzisiaj także zamieszczamy list Tolkiena, jednak tym razem nie będzie nas interesowało ani kiedy napisany, ani do kogo, ani nawet jego treść. Dzisiaj zaprzyjaźniona z Ostatnim Przyjaznym Domem początkująca studentka pismoznawstwa przedstawi nam analizę grafologiczną ręcznego pisma Tolkiena.

Prosimy o wyrozumiałość, gdyż jak zaznaczyłem studentka, choć ambitna i podjęła się niełatwego zadania, jest początkująca w tej dziedzinie, aczkolwiek sami się przekonacie, że jej wiedza jest imponująca. Zatem zapraszamy:
Analiza grafologiczna J.R.R. Tolkiena

Przypominam jeszcze, byście jak co roku przygotowali się z nami do toastu 'Za profesora!"' w dniu 3 stycznia 2009 r. o godzinie 21.
Dodał(a): Osse,
dnia 27.12.2008, 19:49
komentarze [11]

<< 2 z 74 >>

Powered by PsNews


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl