Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Newsy z lipca

31 VII 2002r.

Cześć Wam! Znowu mam małą niespodziankę :). Tym razem mniejszą od wczorajszej, ale również piękną i cenną :). A właściwie są to, aż dwie niespodzianki :). Pierwsza dotyczy nowego działu, a druga już istniejącego :).... Ale dość juz o tym czego one dotyczą... Pora przejść do rzeczy :).

Po pierwsze mam nowy dział dla fanów czyli dla Was! Będę w nim zamieszczała wiersze, poematy itp., które mi przyślecie! Póki co znajdują się tam jedynie piękne wiersze autorstwa Aerdila :). Jeżeli chcecie je preczytać to zapraszam do działu... Wystarczy kliknąć: TUTAJ! Czekam na Wasze dzieła :).

A teraz pora na niespodziankę numerek 2 :). Otóż są to mapy Śródziemia autorstwa samego Mistrza Tolkiena! Ja uważam, że obie są przepiękne, ale ocena należy do Was! Ależ ten Tolkien był niezwykłym człowiekiem (jak na mój gust to miał w sobie odrobinę krwi elfów)! Pisał wiersze, powieści fantastyczne, tworzył języki, malował... Aż się nie chce wierzyć, że to wszystko to dzieło jednego człowieka, który w dodatku twierdzi, że był hobbitem :). Poniżej umieszczone są mniejsze wersje obu map, aby je powiększyć kliknijcie na nie! Miłego oglądania!

Pozdrowienia i buziaczki!

Ada

30 VII 2002r.

Witajcie! Mam dzisiaj dla Was coś wspaniałego :). Wczoraj ze wszystkich sił nad tym pracowałam i dlatego nie było newsa! Ale było warto... Naprawdę! Gdyż uważam, że jest to piękny dział... A dokładniej... Ilustracje do książek i kalendarzy wykonane przez samego Mistrza Tolkiena, Alana Lee, Johna Howe, Teda Nasmitha i wielu, wielu innych... Wszystkich jest blisko 150 :). Warto także dodać, że żaden tych autorów nie jest byle kim... Wszyscy są cenieni i uznawani przez Tolkienowskie społeczństwo! Zarówno na ilustracjach Johna Howe, jak i Alana Lee wzorował się Peter Jackson tworząc film Władca Pierścini! Ale co tu dużo mówić... Jeżeli chcecie sami zobaczyć te cudowne ilustracje zapraszam do działu... Kliknijcie: TUTAJ :). Dwie z nich zamieszczam poniżej...

I to już wszystko! Całuski!

Ada


28 VII 2002r.

Witajcie! Przepraszam, że ani wczoraj, ani przedwczoraj nie było newsa... Już wyjaśniam, dlaczego stało sie tak, a nie inaczej :). Otóż wczorajszy dzień spędziłam w podróży, a przedwczoraj szykowałam się do wyjazdu. Teraz już jestem w domu i mogę spokojnie pić herbatkę i w przerwach popalć fajkowe ziele :). Może Was to nieco dziwi, ale jestem elfem, który akturat to lubi. W szczególności gdy można w międzyczasie pogawędzić z jakimś innym elfem albo choćby hobbitem... Jak nie ma kogoś innego to od bólu i towarzystko orka zniosę! Ale dość już o tym :).

Teraz najwyższa pora na treść właściwą tego newsa :). Jak już kiedyś wspominałam ten tydzien można nazwać: ?Tygodniem Tolkiena?. Dlatego dzisiaj (w ostatni dzień tygodnia) napiszę o nim... Może jeszcze jakieś fotki wrzucę :).

Powiedzcie mi czy to jest normalne, żeby elf taki jak ja miał taką skołoność do odbiegania od tematu??? Teraz już zaczynam i nic mi nie przeszkodzi! Informacje, które dzisiaj wykorzystam przesłała mi Vendea. Rzecz jasna dotyczą one naszego Mistrza literatury fantasty:). Otóż wszysycy lubili Tolkiena jako profesora... Choć mówił szybko i niewyrażnie to niewątpliwie miał do przekazania wiele interesujących informacji. Oczywiście do przekazania słuchaczom, chociaż niektóry twierdzą, że chwilami sprawiał wrażenie jakby mówił do siebie :). Takie był na uczelni, a w domu? Rzecz jasna jak na hobbita przystało uwielbiał spać... Być może był odrobinę leniwy, ale ja się nie mogę z tym zgodzić, ponieważ osoba leniwa w życiu nie stworzyłaby takiego dzieła jak Władca Pierścieni czy Silmarillion! I to byłoby na tyle... Powiem Wam coś w tajemnicy :). Szykuję dla Was coś super :). Co??? O tym się przekonacie już wkrótce! Dałabym jakieś fotki, ale wytężona praca nad tym czymś, nie pozwala poświęcić mi na tego newsa ani minuty dłużej :(.

Paptki i całuski!

Ada


25 VII 2002r.

Witam... Wszystkich tych co w ostatnim newsie i jeszcze... Witajcie Majrzy, Istari, smoki, orły itd... Jeżeli o kimś zapomniałam czekam na mail z wymówkami :).

Dzisiaj skorzytsam z infromacji, którą nadesłała mi Małgosia... Dotyczy ona Tolkiena... Umówmy się, że ten tydzień mozna nazwać tygodniem z Tolkienem :). Już w sobotę być może zamieszcze jakieś fotki... A wkrótce także fan arty, które przysłaliście oraz inne prace :). Czekam na kolejne fan fiction, wiersze, fan arty itp. :).

Ale przejdzmy do treści właściwej tego newsa, bo czas mi się skończy a ja nic sensownego nie napisze :).

Otóż każda rzecz, miejsce czy przedmiot, które w dziciństwie wywarły wrażenie na pisarzu w poźniejszych latach zostały umieszczeone czy to we Władcy Pierścieni, czy w Hobbicie, czy w innych jego dziełach :). Dlatego też urocze i zielone Shire jest odpowiednikiem Worcestershire a Hobbiton był wzorowany na wsi Sarehole, gdzie Tolkien spędził dzieciństwo z matką i bratem :). Podobnie było z postaciami i przedmiotami, ale o tym innym razem :).

Kończe już! Trzymajcie się :). Wakacyjne pozdrowienia!

Ada


24 VII 2002r.

Witam wszystkie elfy, hobbity, krasnoludy, ludzi, enty, orki, gobliny, gnomy, olifanty, pająki, półelfy, huorny, wilki oraz inne istoty... Oczywiście nie zapomniałam o Valarach :). Ale może przejdziemy do treści włąściwej tego newsa?

Kiedyś już o tym pisałam w newsie (dawno temu) i zapewne każdy z Was o tym wie, ale co Wam szkodzi spojrzeć na to z innej perespektywy... Ci który o tym zapomnieli odświeżą sobie pamięć, a inni który cały czas o tym myślą zaczną myśleć intensywanej... Hm... Chyba dzisiaj jestem w lekko filozoficzne nastawiona do świata, ale czy ktoś powiedział, że to wada? Każdy elf powinnien taki być...

No więc tak... Pewnego pochmurnego dnia (a może on był słoneczny? :) Znużony (jednak nie ma na to dowodów iż on był znużony) Tolkien sprawdzał zeszyty uczniów :). Zatrzymał się nad pustą kartką i bez większego zastanowienia napisał o hobbicie który mieszkał sobie w norze (rzecz jasna ziemnej :). Ale dopiero po chwili dotarło do niego co napisał :). Oczywiście pojawiły się pytania typu: Kim jest hobbit? I dlaczego mieszkał w norze a nie w domku?

Napisałam tego newsa dzięki Arwenie77, która odświeżyła moją pamięć :). Czekam na kolejne ciekawostki od Was... Pamiętajcie liczę na Was :).

Papatki i całuski!

Ada


23 VII 2002r.

Witajcie! Tu znowu Ada :). Jestem ciekawa jak Wam mijeją dni, jednak o tym możecie mi napisać w mailu :). U mnie jest troszkę pochmurno, ale mam nadzieję, że się przejaśni :).

Dzisiaj napiszę ciekawostkę, którą dostałam od pewnej Agaty :). Dotyczy ona Tolkiena :). Wyjaśnia też jego niechęć do pająków, którą przedstawił w Władcy Pierścieni i Hobbicie :). W obu wyżej wymienionych jego dziełach pająki były bardzo negatywnymi postaciami.... Nie możemy także zapomnieć o pajęczycy, która była matką Szeloby i pomogła Melkorowi! Cała afera z pająkami w jego dziełach zaczęła się, gdy był on jeszcze dzieckiem! Otóż pewnego dnia napotkał pająk... Uznał go za dobrze nastawione stworzenie, ale pająk go ukąsił... Co więcej okazało się, iż był on jadowity! Gdyby nie niania, ktora wyssała z rany jad być może nigdy nie dowiedzielibyśmy się kim był Tolkien... Kto to hobbit i dlaczego mieszka w norze :).

Kończe już powoli :). Czekam na kolejne ciekawostki od Was :) i życzę udanych wakacji :).

Papatki, buziaczki i pozdrowienia!

Ada


22 VII 2002r.

Cze! Znowu jestem w kafejce i mam zamiar dać kolejnego newsa :). Dzisiaj na szczęście przysłaliście mi troszkę informacji... Co więcej od jednej z fanek a dokładniej od Arweny77 dostałam skany rysunków Alana Lee i fotki Tolkiena :). Oczywiście zamieszcze je zaraz po powrocie :).

Dzisiaj chyba wykorzystam ciekawostkę, którą przeslała mi Małgosia! Otóż we wrześniu filmowa Galadriela - Cate Blanchett ma przyjechać do Polski... Zapewne zastanwiacie się po co? Już wyjaśniam! Jest to związane ze swiatową premierą filmu Niebo w reżysterii T. Towkera, w którym Cate zagrała główną rolę :). Dalczego w Polsce? Odpowiedż jest prosta! Ponieważ scenariusz napisali dwaj Polacy :). Wiem, że dośc krótko to opisałam, ale trudno się mówi! Czas goni...

Chciałam Was tylko jeszcze poprosić bardzo serdecznie o kolejne ciekawostki... Może coś o Tolkienie???

Pozdrowienia i paptki!

Ada {Arwen14 - wielki powrót???}


21 VII 2002r.

Witam! To znowu ja! Wiem, że się niezmiernie cieszycie :). Hm... o czym napisać tego newsa? Najchętniej poświęciłabym go szumowi fal i morskiej wodzie :).

Nie mam tu żadnych materiałów ze sobą!Dlatego proszę Was jeszcze raz! Przyślijcie mi jakieś ciekawe infromacje! Ale nie fotki, bo póki co nie mogę ich zamieścić!

Hm... Chyba nareszcie znalazłam coś na dzisiejszego newsa... Nadesłała mi tę informacje Vendea kilka dni temu :). Otóż od 24 czerwca codziennie o 10.30 w Pierwszym Programie Polskiego Radia nadawane jest słuchowisko Władca Pierścieni - Dwie Wieże! Nie będę pisała kto użycza głosów, gdyż włączając radio o odpowiedniej porze i na odpowiedni kanał sami się o tym dowiecie :). Słuchowisko to ma zostać wydane także na kasetach magnetofonowych i płytach CD :).

Kończe już... Liczę, że redaktorzy przeczytają mój apel o różne infromacje i coś mi przyślą :). Czekam :).

Całuski, buziaczki, papatki, pozdrowienia i do zobaczenia a raczej napisania :).

Ada


20 VII 2002r.

Witam wszystkich bardzo serdecznie :). Jak wspomniałam Wam w subskrypcji ostatnio newsów nie było, ale nie z mojej winy! Wyjechałam i nie było możliwości zrobienia aktualizacji! Nie byłoby jej nadal, gdyby nie nasz kochany redaktor Aerdil, który pomógł mi wyjść z tych kłopotów! Jestem mu bardzo za to wdzięczna :). Chciałam także powiedzieć, że ten news był również możliwy dzięki życzliwości Ganda :). Ale dość już o tym :).

Jak pewnie zauważyliście poniżej znajduję się aktualizacja od redaktorki Loli :). Za chwilę ja też dorzucę jakąś informacje od siebie, ale najpierw muszę czegoś poszukać!

Hm... Coś mi się przypomniało! Otóż nad morzem będę jeszcze tydzień, ale akualizacje będę się ukazywały regularnie :), ponieważ będę je robiła w kafejce... Jednak póki co nie będę mogła odpisywać na wszystki maile, bo nie starczy mi na to czasu... Dlatego serdecznie Was za to przepraszam i obiecuję, że odpiszę po powrocie... Ale proszę przysyłajcie mi mimo to różne informacje :), bo bardzo przydadzą mi się do newsów :).

Hm... A zresztą! Ja napiszę jakąś informacje jutro :). Dzisiaj możecie się nacieszyć newsem od Loli :).

Papatki! Ada


20 VII 2002

Hey!
Nie, to nie Wasza kochana Ada Was dzisiaj wita, tylko ja. Jestem Lola (prowadzę dział Artykuły prasowe) i mam zamiar od czasu do czasu napisać jakiś news :) (mam nadzieję, że nie zabrzmiało to groźnie...). Niedawno dowiedziałam się, że nasz ukochany film Władca Pierścieni ma mieć swoja premierę jeszcze raz w 2005 roku. Nowa wersja od starej ma się różnić tym, że nowa będzie ulepszona: podrysowana komputerowo i wzbogacona o nowe sceny. Jednak producenci nadal zastanawiają się czy w 2005 roku uraczyć kinomanów wydłużonymi i ulepszonymi wersjami filmów: Drużyna pierścienia, Dwie wieże i Powrót króla. Hollywood dobrze pamięta, że wytwórnia 20th Century Fox zarobiła miliony dolarów w 1997 roku, gdy do kin trafiły nowe wersje IV, V i VI epizodu Gwiezdnych wojen. Sama nie wiem co mam o tym sądzić... Ja, w każdym razie, mam tylko nadzieję, że producenci nie przesadzą, a film zatrzyma swoja magię. Serdecznie pozdrawiam. Lola.


12 VII 2002r.
Witam! Już dawno, ale to bardzo dawno nie miałam dla Was tylu nowości co dzisiaj :). Mam nadzieję, że Wam się spodobają! Zaczynamy, bo nie mam zbyt wiele czasu :).

Po pierwsze działają już mapy... Można tam znalezć różne mapki :). Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu! Jeżeli chcecie je od razu obejrzeć, kliknijcie: TUUUTAJ :).

Kolejny działem, który uruchomiłam są Trzy Rasy :). Dział Trzy Rasy uległ lekkiej przebudowie... Pamiętacie może jak wyglądał ostatnio??? Grafiki są tam takie same... Ale jest po pierwsze kilka nowych tapety z Legolasem, Aragornem i Frodem... A po drugi wzbogaciły go nowe opisy i cytaty! Tak, że zapraszam... Wystarczy, kliknąć: TUUU ale nie tam :).
Mam dla Was jeszcze wiele rzeczy... jednak gdybym chciała każdej dawać podlinkowanie i opis zajełoby to mase czasu a ja się strasznie spieszę... Dlatego wymienię to z podlinkowaniami w słupku :):

Fotki Galadrieli - na życzenie Leny

Fotki Arweny - na życzenie Leny

Fotki Pipina - na życzenie Asi!

Ojej! Ale ze mnie gapa... Zapomniałam napisać o bardzo ważnym dziale, który także uruchamiam... jest nim Chronologia Krain Zachodu... Przygotowała go nasza kochana redaktorka Megi_White :). Zapraszam do lektury przez kliknięcie: TUTAJJJJJJJ... Ale nam się tych tutajów porobiło :).

Na zakończenie dodam jeszcze, że w Hyde Parku jest jedna nowa osoba :).

I to już wszystko... Całuski! Ada10 VII 2002r.
Witajcie! Nie chce Was martwić, ale chyba znowu nie zdołam napisać żadnej informacji w tym newsie... :(. Ale postaram się :). Już wiem napisze coś krótkiego, ale o tym potem :).

Mam dla Was sporo nowych rzeczy :). Po pierwsze redaktorka Lola przesłała mi wiele artykułów prasowych, a ja wreszcie zmusiałam się, żeby pozamieszczać :). Tych artykułów jest aż 12 :). Żeby zobaczyć cała liste i przeczytać wybrany, kliknijcie: TUTAAAAJ... Przejdzmy do kolejnej sprawy...

Mamy subskrypcje... Już dawno mieliśmy, ale po zmianach na stronie nie mogłam się jakoś zebrać, żeby ją zamieścić... Jednak pamiętajcie, że jest to ta sama co wcześniej i nie musicie się zapisywać po raz drugi :). Ale wszystkich tych, który jeszcze nie mieli okazji tego zrobić zachęcam, żeby zrobili to teraz :). Zróbcie tak... Kilnijcie TUUU i wpiszcie swój adres e_mail i zapiszcie się :).

Hm... Co ja jeszcze zrobiłam... A.... Dodałam dwa nowe quizy od Agatki zwanej Agą czyli naszej kochanej redaktorki :). Poniżej umieszcze przekierowania do obu :)... Wystarczy kilknąć i już... Pierwszy jest ze znajomości "Władcy Pierścieni - Powrotu Króla" a drugi ze znajomości "Hobbita".

Pierwszy z 3 cz. WP

I drugi z "Hobbita"

Uff... Ale to jeszcze nie koniec :). Dodałam także osiem nowych osób do fan klubu... Serdecznie zapraszam kolejne osoby do zapisywania się :).

A teraz pora na wcześniej obiecywaną infromacje :). Otóż wyobrazny sobie sytuację: jest ciepły dzień... Elijah Wood rozmawia z przyjacielem... Gdy nagle nadbiega jakaś fanka i korzystając z okazji całuje aktora prosto w usta :). Urocze, nieprawdaż? Co więcej Elijah przyznał, że nawet mu się to podobało :). Ciekawe co na to Franka :)? Tę informacje dostałam od Eowyn :).

I to byłby wszystko... Dałabym fotki, ale nie mam czasu, bo szykuję dla was coś super :). No to papatki :).

Ada8 VII 2002r.
Cze! Nie wiem jak u Was, ale u mnie jest piękna pogoda! Słoneczko świeci (ciekawe jak długo :D).

Bardzo się cieszę, że tak wiele osób zgodziło się współpracować... Dlatego chciałam powiedzieć wszystkich chętnym, co trzeba zrobić jeszcze na tej stronie. Wymienie to w punktach:
1. Trzeba zrobić straszczenie innych dzieł niż "Władca Pierścieni"! Mam na myśli: "Niedokończone opowieści", "Toma Bombadila", "Silmarilliona" itp.
2. Potrzebuję map obrazujących Sródziemie itp.
3. Bardzo mile będą także widziane okładki do różnych dzieł Tolkiena. Zarówno do "Władca Pierścieni" jak i do "Rudego Dżila i jego psa" itp. :).
4. Do działu galleria przyda się każda ilustracja do dzieł Tolkiena wykonana przez Alana Lee, Johna Howa lub samego mistrza Tolkiena!

To narazie wszystko... Wiem, że jest tego sporo, ale naparwdę warto. Bo osoba, która podejmie się któregokolwiek z tych zadań ma ogromne szanse na dostanie się do redakacji... Oczywiście stanie się tak tylko wtedy, gdy osoba ta nadeśle mi wiele materiałów :). A skoro już o tym mowa to do naszej redakacji trafiła nowa osoba! A dokładniej Agatka zwana Agą (Orodruina)! Zrobiła ona dla naszej strony bardzo wiele! Napisała: dział Kalendarium, wiele quizów (nie wszystkie jeszcze zdołałam umieścić, ale wkrótce to zrobię) oraz jak każdy fan czynnie uczestniczyła w życiu strony: przysłyła mi liczne informacje, swoje przemyślenie do działu opinie i fan fiction które wkrótce umieszcze... :). Zasłużyła ona na miano bardzo dobrej redaktorki :).

Hm... W kolejnym newsie postram się umieścić jakieś informacje na temat dzieł Tolkiena itp. Zrobiłabym to dzisiaj, ale ten news jest już za długi... Co wcale nie oznacza, że jest to koniec, bo mam jeszcze coś dla Was!

Otóż w działe na życzenie umieściłam fotki Legolasa, Merry'ego i Aragorna... Wszystkie na życzenie Amy... Tzn. nie do końca, bo co prawda o fotki Aragorna prosiła Amy, ale chciała, żebym je umieściła dla jej faceta od historii...

Jeżeli chcecie obejrzeć fotki Legolasa, klinijcie: TUUUUTAJ

Merry'ego, kliknijcie: TUTAAAAJ

Aragorna, kliknijcie: TUTAJJJJ

I to byłoby już wszystko na dzisiaj :(. Ale obiecuję, że jutro coś dam :).

Papatki! Ada


6 VII 2002r.
Witam! Na samym początku chciałam wyjaśnić Wam dlaczego w ostatnich dniach nie było newsa... Otóż wyjechałam na kilka dni, a potem potrzebowałam chwilę wytchnienia... Teraz gdy już wszystko jest w porządku mogę napisać newsa :). Dzisiaj poruszę bardziej organizacyjne sprawy :).

Po pierwsze potrzebuję wielu osób, które pomogłby mi przy tworzeniu tej strony i trafiły do redakcji... Ktoś mógłby robić newsy... Ktoś napisać jakiś dział... Ale uwaga! Nie wolno kopiować tekstów z innych stron ani opierać newsów wyłącznie na cytacie z gazety! Trzeba ruszyć wyobrażnią i napisać to własnymi słowami :).

Dzisiaj mam dla Was kilka rzeczy... Po pierwsze przeniosłam newsy do archiwum... Aby przeczytać newsy z czerwca, kliknijcie: TUUUU...

A TERAZ NOWY DZIAŁ! Agatka zwana Agą przygotowała dla Was rewelacyjny dział Kalendarium :). Jeżeli chcecie się z nim zapoznać zapraszam do klikania: TUUUTAJ...

Bardzo, ale to bardzo przepraszam Was, że tak krótko... Obiecuję, że wkrótce dam coś więcej... Prawdopodobnie jutro :).
Pozdrówka! AdaJeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl