Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Pliki z muzyka opery "Leithian" oraz libretto

Adam Klein uzyskał od Tolkien Estate zgodę na wystawienie opery, ale nie obejmuje ona i zysków ze sprzedaży nagrań muzyki czy opery. Ma natomiast prawo udostępnić swoją muzykę, czy to w postaci CD, czy też clipów nieodpłatnie. Znając problemy innych muzyków (np. Jon Anderson) z uzyskaniem podobnej zgody Tolkien Estate, myślę, że zdobycie jej przez Adama Kleina jest najlepszą rekomendacją dla jego opery.

Najwyraźniej Pan Adam Klein jest artystą, dla którego sztuka i twórczość znaczą więcej niż ewentualne zyski, ponieważ kompozytor na naszą prośbę, pragnie podzielić się z polskimi fanami Tolkiena swoim dziełem.

Do niedawna dostęp do tych muzycznych clipów z opery był ograniczony i posiadali go nieliczni - jego przyjaciele, znajomi oraz garstka innych osób, do których ma przyjemność zaliczać się Osse. Kilka osób z naszej redakcji miało możliwość zapoznać się z muzyką już wkrótce po premierze. Każdy, kto jej wysłuchał jest pod wielkim wrażeniem. Vaylei, nasza redakcyjna miłośniczka opery określiła ja jako piękną. W zachwyt wpadła także Anariel.

Cieszę się, że dzięki uprzejmości pana Adama Kleina i Wy będziecie mogli muzycznie przenieść się do Śródziemia i poznać jej piękno i subtelność. Dodać należy, że to clipy, nie nagrania stereo, które oddałyby pełną głębie dźwięków, ale i tak są piękne i godne uwagi. Zatem zapraszam wszystkich do muzycznej uczty - clipy ściągają się bardzo szybko, można odsłuchać je też bezpośrednio ze strony Adama Kleina. A nawet nagrać sobie na płytę CD.

Oto polska wirtualna prapremiera muzyki do opery Leithian:

Wejdźcie (wystarczy kliknąć) link www.adamcjklein.us/adamsopera.html.
Znajdziecie tu muzykę do prologu i siedmiu scen pierwszej części opery oraz libretto. Mam serdeczna prośbę, byście po wysłuchaniu jej we fragmentach bądź w całości napisali w komentarzach lub maila do redakcji jakie są Wasze wrażenia.

Gdyście mieli problemy możecie ściągnąć je także bezpośrednio od nas, klikając w opis:

Prolog
Scena 1
Scena 2
Scena 3
Scena 4
Scena 5 i 6
Scena 7
Libretto w wersji html

Based on THE SILMARILLION by J. R. R. Tolkien,
1977 George Allen & Unwin (publishers) Ltd. Used by permission


Adam Klein zezwalając, by umożliwić naszym bywalcom wysłuchanie muzyki oraz zapoznanie się z librettem, prosił by dołączyć powyższą klauzulę.

Adam Klein jest nie tylko kompozytorem, ale również utalentowanym tenorem Metropolitan Opera a jego dorobek zawodowy jest niezwykle imponujący. Operę tworzył nie dla rozgłosu, czy zysków, ale z miłości do literatury Tolkiena. Zapraszam na oficjalną stronę Adama Kleina, gdzie możecie zapoznać się z sylwetką, dorobkiem muzycznym i scenicznym artysty: www.adamcjklein.usJeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl