Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Realacja z premiery
(na podstawie wrażeń Lesleya)

Wieczór rozpoczął się od prologu zatytułowanego "Muzyka Ainurów", z pierwszego rozdziału "Silmarillionu", gdzie narracji towarzyszyło interesujące połączenie awangardowo brzmiącego fortepianu, muzyki organowej i śpiewu chóru przerwanego przeraźliwymi dźwiękami obrazującymi muzykę Melkora. Ale prawdziwa niespodzianka nastąpiła gdy Klein rozpoczął pierwszą solową arię jako Beren błąkający się po lesie. Jego piękny, dźwięczny i gromki głos przyciągnął absolutna uwagę wszystkich słuchaczy. Inne ważne momenty spektaklu przedstawione został przez Davida Gagnona jako Finroda i C.Davida Morrow jako Saurona. Tami Swartz, prywatnie narzeczona Adama Kleina, była zniewalającą Luthien w błękitnej szacie z długimi brązowymi włosami, czystym głosem i niewinnym spojrzeniem. Natomiast Beren miał długie włosy i występował w tunice i długich butach do kolan.


Adam Klein - kompozytor opery "Leithian" i tenor

Opera w sposób perfekcyjny prowadziła przez opowieść: mężczyzna skromnego pochodzenia pragnie wysoko urodzonej dziewczyny, jej rodzice znienawidzili go i wysłali z niemożliwą misją, by się go pozbyć i tak dalej jeden problem następuje po poprzednim przedstawiany przez kolejne arie i duety. Pierwsza część opery kończy się, gdy Luthien ratuje Berena z wieży Saurona i gdy zakochani ponownie się łączą.

Kameralna, choć wypełniona po brzegi widownia przyjęła przedstawienia z entuzjazmem a cały spektakl odbywał się w przytulnej rodzinnej atmosferze. Bilety sprzedawane były przez rodziców Kleina, o czym widzowie dowiedzieli się, gdy przed rozpoczęciem opery oznajmił publiczności, że spektakl zacznie się, jak tylko jego rodzice zajmą miejsca, a oni przeszli z kasy i zajęli miejsca w pierwszym rzędzie. Innym intymnym akcentem jest, że śpiewacy odgrywający główne role są w życiu prywatnym parą zakochanych. Ale pomimo takich nieformalnych akcentów muzyka i śpiew były bez zarzutu, troska o poziom i profesjonalizm była widoczny w każdym szczególe.


Adam Klein i Tami Swartz razem w operze "Madame Butterfly"

I jest nadzieja, że wkrótce zostanie wystawiona część druga, ponieważ gdy oklaski przycichły Adam Klein zawołał: - "Cześć druga w przyszłym roku!", co wywołało kolejną falę aplauzu.Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl