Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Druga Bitwa PotęgDruga Bitwa Potęg miała miejsce, gdy Orome odkrył, że przebudziły się Elfy - Pierworodne Dzieci Iluvatara. Valarowie pragnęli uchronić budzące się do życia istoty przed złem Melkora, który zastraszał Elfy i uprowadzał podstępnie, by wyhodować z nich odrażającą rasę orków. Valarowie zaatakowali Melkora w jego siedzibie. Pokonali i rozbili jego armię dowodzoną przez Saurona. Potem ruszyli na Utumno. Gdy napotkali na silny opór złych mocy, przystąpili do oblężenia twierdzy. W końcu Tulkas Mocny stoczył pojedynek z Melkorem. Ponownie pokonał zbuntowanego Valara i zakuł go w łańcuch Angainor, specjalnie wykuty w tym celu przez Aulego. Melkor dostał się do niewoli. Został uwięziony w Komnatach Manwego, gdzie przebywał trzy wieki. Twierdza Utumno padła i została zniszczona.

Podczas tej Bitwy Potęg doszło do wielu zmian na morzu i lądach Ardy. Zostały zniszczone lądy północnego zachodu. Belegaer stało się szersze i głębsze, na wybrzeżu powstały nowe zatoki np. Zatoka Balar i Wielka Zatoka, a także wypiętrzyły się centralne wyżyny Dorthonionu i Hithlum. Pasmo Gór Żelaznych zostało przerwane i wygięło się ku północy. Powstały także Ered Wethrin i Eredlomin, a także nowe rzeki np. Sirion.
W późniejszym czasie Elfy nie pamiętały o bitwie, która została stoczona w ich imieniu i obronie.


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl