Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

WP - wiadomości

Orlando Bloom jako Legolas Greenleaf
Angielski aktor Orlandoo Bloom, którego kariera nabrała wielkiego rozpędu po roli Legolasa Greenleafa w obrazie "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia", jest przerażony popularnością, jaką cieszy się ostatnio, zwłaszcza wśród internautów. Według ujawnionych właśnie danych, jego nazwisko wpisano ostatnio do internetowych wyszukiwarek blisko 30 tysięcy razy.

Liczba ta nie jest może ogromna, ale zadziałała niepokojąco na wyobraźnię 24-letniego angielskiego aktora. Nie ma się czemu dziwić. Orlando, który w filmie "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" wciela się w postać nie znającego strachu elfa Legolasa, w życiu codziennym jest typowym technofobem, obawiającym się kontaktu z nowoczesną techniką.
"Jestem technofobem i to stuprocentowym, ale teraz moja mama nalega, abym zajął się opracowaniem własnej strony internetowej" - żali się Orlando.
Aktor być może opanuje sztukę robienia stron internetowych. Z całą pewnością natomiast można powiedzieć, iż sukces filmu Petera Jacksona nie zmieni go jako człowieka. Orlando kilka lat temu przeżył poważny wypadek. Spadł z dużej wysokości i doznał poważnych urazów.
Zachodziło nawet niebezpieczeństwo, że nie będzie mógł chodzić. Przez jakiś czas musiał poruszać się na wózku inwalidzkim. Dzięki skomplikowanej operacji powrócił do pełnej sprawności.
"Już jako dziecko byłem dość strachliwy. Potem, gdy doznałem poważnego uszczerbku na zdrowiu, wiedziałem, że muszę dorosnąć i spojrzeć na życie z innej strony" - wspomina dziś Orlando Bloom.


Elijah Wood, który w przeboju "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" wciela się we Frodo Bagginsa, zagra w romantycznej komedii zatytułowanej "Try Seventeen". Młody aktor spotka się na planie z Franką Potente i Mandy Moore.

"Try Seventeen" ma być opowieścią o młodym mężczyźnie, który trafia do college'u i w akademiku od swych ekscentrycznych współmieszkańców uczy się o życiu i miłości więcej, niż na wszystkich wykładach razem wziętych.
Franka Potente znana jest z ról w filmach "Biegnij Lola, biegnij", "Anatomia", "Blow". Mandy Moore ostatnio można było oglądać w komedii "Pamiętnik księżniczki ". 25 stycznia światową premierę miał jej najnowszy film, "A Walk to Remember" Adama Shankmana.
Zdjęcia do "Try Seventeen" mają rozpocząć się już w przyszłym miesiącu.


Liv Tyler jako księżniczka elfów Arwena
Amerykańska aktorka Liv Tyler, która w filmie "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" zagrała księżniczkę elfów Arwenę, w jednym z wywiadów opowiedziała o pracy na planie filmu Petera Jacksona. "Świat Tolkiena zauroczył mnie. W pracy nad filmem było coś magicznego" - mówi aktorka.

Księżniczka elfów Arwena, która zakochuje się w śmiertelnym człowieku, Aragornie, to jedna z dwóch głównych postaci kobiecych "Drużyny pierścienia".
"Moim zdaniem Arwena wprowadza do opowieści o Śródziemiu nutę prawdziwej kobiecości. W środku wojny zakochuje się, stając się dla Aragorna oparciem oraz motywacją do walki" - stwierdziła Liv Tyler.
"Świat Tolkiena zauroczył mnie, tak jak praca nad filmem. W spotkaniu z Peterem Jacksonem było coś magicznego" - opowiada aktorka. "Cała ekipa przeszła ostry trening, ale dla mnie najbardziej niezwykła była nauka języka elfów, opartego na językach celtyckich. To było jedyne w swoim rodzaju. Musieliśmy ćwiczyć przed lustrem, wydając dziwne dźwięki i strojąc miny" - dodała filmowa Arwena.
Obecnie trwają prace nad kolejnymi częściami trylogii Tolkiena. Również w nich zobaczymy Liv Tyler. Premiera filmu "Dwie wieże" zaplanowana jest na połowę przyszłego roku, a z kolei "Powrót króla" pojawi się na ekranach kin na Gwiazdkę 2003 roku.
Film "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" wchodzi na ekrany polskich kin już w najbliższy piatek, 15 lutego.


Elijah Wood lubi Golluma
22.01.2002 10:53

Elijah Wood jako Frodo Baggins
Elijah Wood ("Wojna", "Deep Impact"), który w filmowej adaptacji trylogii Tolkiena wcielił się we Frodo Bagginsa, zdradził która scena w drugiej filmowej opowieści, filmie "Władca pierścieni: Dwie wieże", jest jego ulubioną.

Okazało się, iż młody aktor najbardziej lubi dramatyczne spotkanie z komputerowo generowaną postacią Golluma vel Smeagola.
"Jest w filmie Dwie wieże scena, w której Gollum podąża za bohaterami wśród rozległych bagien pełnych martwych ciał unoszących się pod wodą, oświeconych tajemniczym eterycznym światłem, kuszącym Frodo" - mówi Elijah Wood.
"To naprawdę wspaniała sekwencja" - dodaje młody aktor.
Obecnie Elijah Wood jest w Nowej Zelandii, gdzie trwają końcowe prace nad filmem "Władca pierścieni: Dwie wieże". Premiera obrazu planowana jest na grudzień 2002 roku.


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl