Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

"Władca Pierścieni" - opisy

"Władca Pierścieni"
Artykuły Prasowe
OPIS BOHATERÓW


HOBBICI

Frodo baggins - Osierocony w młodym wieku. Został usynowiony przez Bilbo. Również i on, zdaniem mieszkańców Hobbitonu, nie zasługuje na miano rozsądnego hobbita, gdyż poświęca zbyt dużo czasu na wysłuchiwanie opowieści o elfach i krasnoludów, a nie odróżnia "jabłka od ziarnka fasoli", jak głosi stare powiedzenie krainy Shire. Kocha podróże i często zwiedza okolice w towarzystwie wiernego przyjaciela - ogrodnika Sama Gamgee. Frodo po otrzymaniu od wuja pierścienia wyrusza na wyprawę, by się go pozbyć. Zabiera ze sobą czarodziejski mieczyk zwany Żądłem. Ma on go chronić, ponieważ każdy kto posiada pierścień, naraża się na nieustanne niebezpieczeństwo.
Odtwórca: Elijah Wood.

Bilbo Baggins- Uczony, poeta, gawędziarz i przyjaciel elfów. Różni się niemal od wszystkich mieszkańców Shire. W przeciwieństwie do ich domowego trybu życia -uwielbia podróże. Prywatnie wuj Frodo.


LUDZIE

Aragorn- Wódz Dunedainów, ostatniej garstki rasy z północy i sprzymierzeniec Gandalfa Szarego, Osierocony w dzieciństwie, był wychowywany w domu Elronda półelfa. Kocha się w jego pięknej córce Arwenie. Jako wprawny przewodnik, zostaje członkiem drużyny Frodo i przyrzeka mu wiernie służyć.

Boromir- Najstarszy syn Denethora, namiestnika Gondoru. Wyrusza na poszukiwanie "Zguby Isildura"- miecza, który przyczynił się do śmierci Wielkiego Króla. W Rivendell spotyka Drużynę Pierścienia o Aaragorna, która jak się okazuje ma miecz, którego Boromir poszukuje. Ale ciągle nie jest pewien czy ma do czynienia z człowiekiem, który jest w stanie zjednoczyć prastare królestwo. Waleczny i niezłomny, dołącza się do drużyny hobbita Froda.


ELFOWIE

Legolas- Jest księciem, którego imię oznacza w języku elfów: Zielony Liść. Thranduil (jego ojciec) jest królem elfów z Leśnego Królestwa. Potrafi bez zmęczenia bardzo szybko biegać po najbardziej nierównym terenie i prawie nie zostawia śladów na śniegu. Jest wspaniałym łucznikiem. Potrafi rzeźbić w drewnie.

Arwena- Córka Elronda i wnuczka pani Złotego Lasu. Przeżyła tysiące lat i przepełnia ją gromadzona przez wieki mądrośc elfów. Mimo to kocha śmiertelnego mężczyznę (Aaragorna). Z miłości do niego wyrzeka się swego statusu i zostaje żoną zwykłego śmiertelnika.

Pani Galadriela- Oto niezwykle piękna królowa elfów. Właścicielka jednego z Wielkich Pierścieni i zwierciadła, w którym widać to, co się chce zobaczyć. Razem z mężem Kelebornem strzeże Złotego Lasu, będącego schronieniem dla elfów. Drużyna Frodo otrzymuje od nich wiele istotnych przedmiotów na wyprawę. M.in. płaszcze, w których jest się niewidzialnym.


KRASNOLUDOWIE

Gimli- Reprezentuje Krasnoludy w wyprawie Frodo. Nie przepada za towarzystwem elfów, ale w imię dobrej sprawy i swojej szlachetności toleruje towarzystwo jednego z nich, Legolasa. Jest wielkim wojownikiem, który nisi zbroję i arsenał broni.


ISTARI(w języku elfów: zakon albo bractwo czarodziejów)

Gandalf Szary- Przyjaciel Bilba Bagginsa. Czuwa nad bezpieczeństwem Shire. Włada potężną magią i jest skarbnicą wiedzy o Śródziemiu. Wyprowadza Drużynę z Rivendell, gdzie rozpoczyna się jej wyprawa na Górę Ognia, aby zniszczyć pierścień. Ma pokusę, aby zatrzymać go dla siebie, ale zdaje sobie sprawę, że jego moc plus jego własna siła to ogromna potęga.

Saruman- Władca Isengardu, największy z bractwa Istari i wielki mędrzec. Mieszka w wieży, ukrytej wśród gajów. Nikt oprócz niego nie wie, że znajduje się tam wielka kryształowa kula z czarnego kryształu, przez którą można śledzić losy sprzymierzeńców i wrogów, znajdujących się w śródziemiu. W jaskiniach Isengarden rozwija się nowy gatunek istot, z których Saruman chce stworzyć własną armię.


MOCE CIEMNOŚCI

Orkowie-Dawno temu byli pięknymi elfami, ale wzięci do niewoli, torturowani i okaleczeni w ciemnościach Mrocznego Władcy, zamienili się w straszliwe i złe istoty.

Nazgule- Niegdyś dobrzy i wielcy królowie ludzi, którzy posiadali dziewięć Pierścieni Mocy. Jednak ich chciwość spowodowała, że wpadli w sidła pierścienia. W rezultacie ich dusze i ciała uległy rozkładowi pod wpływem zła Mrocznego Władcy. W chwili obecnej pozbawieni są twarzy i kształtu. Ponieważ dosiadają ogromnych, płomieniookich rumaków i są przerażającymi widmami, okrytymi czarną szatą oraz zbroją - nazywa się ich też Czarnymi Jeźdźcami.


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl