Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

21 faktów o Elijahu

1. Urodził się w Cedar Rapid, w słonecznym stanie Iowa.

2. Był uroczym i grzecznym dzieckiem. W podstawówce śpiewał w chórze i bardzo chętnie występował w szkolnych przedstawieniach.

3. W świat show-biznesu pchnęła go mama. Uznała bowiem, że jej synek będzie nieźle wyglądał w reklamach.

4. Pani Wood zapisała siedmioletniego syna do szkoły dziecięcych modeli, a w pół roku później zawiozła do... Hollywood na międzynarodowy konkurs młodych talentów. Jak na dziecko szczęścia przystało, Elijah zwyciężył. Na dodatek zaproponowano mu karierę aktorską.

5. Na planach filmowych spędził ponad połowę życia.

6. Pierwszą rolę dostał w teledysku Pauli Abdul wyreżyserowanym przez samego Davida Finchera (tego od "Siedem" i "Podziemnego kręgu"). Za swój prawdziwy debiut Elijah uważa jednak udział w "Powrocie do przyszłości II".

7. Ma chłopak szczęście do spotkań z gwiazdami na filmowym planie. Partnerował m.in.: Melanie Griffith i Donowi Johnsonowi, Melowi Gibsonowi, Kevinowi Costnerowi... Grając zaś w sensacyjnym "Synalku" ukradł słodkiemu blondaskowi, Macaulayowi Culkinowi, sympatię publiczności.

8. Zdarza mu się przyjąć rolę w filmie nie najwyższych lotów (choćby takim jak "Flipper") tylko dlatego, by móc... popływać z delfinami!

9. W 1994 roku zdobył tytuł Młodej Gwiazdy Roku, przyznany mu przez stowarzyszenie właścicieli kin w USA.

10. W rywalizacji o rolę Froda, w ekranizacji kultowej powieści J.J.R. Tolkiena, pokonał aż 150 konkurentów!

11. Podczas realizacji "Władcy Pierścieni" spędzał dziennie około półtorej godziny na stojąco. Tak długo trwało bowiem przymocowywanie mu owłosionych stóp.

12. Reżyserowi filmu, Peterowi Jacksonowi, który podczas zdjęć bardzo często chodził boso, Elijah podarował figurkę przedstawiacą go jako malutkiego hobbita.

13. Ciągle pracuje i pracuje, więc na dziewczyny czasu mu nie starcza... A szkoda!

14. W wywiadach nigdy nie wspomina ojca, z którym od czasu separacji rodziców nie utrzymuje bliższych kontaktów. Panowie Wood po raz ostatni spotkali się (bagatela) pięć lat temu...

15. Rodzeństwo przede wszystkim! Elijah jest bardzo przywiązany do starszego brata Zachariaha i młodszej siostrzyczki Hannah.

16. Za najsmutniejszy w aktorskim życiu uważa fakt, że najlepsi przyjaciele odchodzą wraz z zakończeniem zdjęć do filmu. Marzy o tym, by w przypadku "Władcy Pierścieni" stało się inaczej, a jego przyjaźń z odtwórcami pozostałych hobbitów: Astinem, Boydem i Monaghanem przetrwała jak najdłużej. Jest na to szansa, bo przed nimi jeszcze dwie części...

17. Po zakończeniu zdjęć do "Władcy Pierścieni" razem z ósemką przyjaciół z planu zrobił sobie pamiątkowy tatuaż w fikcyjnym języku elfów. Elijah namówił do tego nawet 62-letniego sir Iana McKellena, grającego Gandalfa. Sam zaś kazał sobie ozdobić biodro.

18. Elijah to typ spokojnego kolesia, którego imprezki wcale nie interesują. Kocha kameralne kino, a przeboje kasowe omija wielkim łukiem.

19. Mocno stąpa po ziemi i wciąż powtarza, że świat nie kręci się wokół filmu. Przynajmniej nie jego świat...

20. Swe życiowe motto wziął z oficjalnej strony internetowej zespołu Radiohead: "Nie ma nic szacownego w wywyższaniu się ponad bliĄnich. Prawdziwy szacunek zyskuje się, wywyższając się ponad swoje własne ja".

21. 21 urodziny świętował w kasynach Las Vegas. Na wielkie przyjęcie z tej okazji zaprosił kumpli i brata. Wszyscy panowie wystąpili w eleganckich garniturkach. Do imprezy raczej mało dostojny jubilat przygotowywał się od dawna, wytrwale trenując hazardowe rozgrywki na... ekranie komputera.


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl