Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Newsy na stronę ze stycznia 2004

02.01.2004 - UWAGA!

Większość poniższych tapet zawiera w sobie spoilery (wiem, wystawiam Was na próbę ;)), takowe oznaczyłem znaczkiem (S) :) Jeśli jednak chcecie, możecie obejrzeć sobie miniaturkę tapety o rozmiarach 250x188 - nie widać na niej zbyt wiele szczegółów, więc jeśli chcecie, możecie to zrobić. Nie odpowiadam za ewentualne zepsucie zabawy filmem :P(S) All Things Pass(S) Become Who You Were Born to Be(S) The End of All Things(S) In The Name of FriendshipMinas TirithRide for Ruin!

Pozdrawiam, Mizarek

P.S. Powyższe tapety zostały wykonane przez skromnego Mizusia, który nawet nie pochwalił się, że sam jest ich autorem - Anariel

03.01.2004 - Nowy design!

Witajcie! Czy dostrzegacie jakąś zmienę w wyglądzie strony :)? Nie? Nie chcę Was martwić, ale chyba macie problemy ze wzrokiem! Tak? Prawda, że uroczy design? Zgadnijcie czyje to dzieło! Podpowiem Wam, że jego pseudonim zaczyna się na literę M... M jak Mizuś (Mizarek dla osób bardziej oficjalnych ode mnie :D). Możecie się wypowiedzieć na forum na temat nowego wyglądu strony oraz zagłosować w ankiecie, zapraszam: TUTAJ

Pozdrawiam!
Anariel

04.01.2004 - Recenzja autorstwa Conducatora

Witajcie! Na forum pojawiło się kilka pierwszych recenzji filmu Powrót Króla... Jedna z nich jest autorstwa naszego wspaniałego i utalentowanego redaktora Conducatora, który napisał ją w sposób profesjonalny i wszechstronny. Podejrzewam, że poświęcił cały wieczór po obejrzeniu filmu na przygotowanie jej dla Was! Spotkała się ona z największym zainteresowaniem ze strony użytkowników i adminów ;) na forum. Serdecznie zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie mieli przyjemności przeczytania tej recenzji, do zapoznania się z nią! Wystarczy kliknąć: TUTAJ. Na koniec chciałam wyrazić nadzieję, że Conducator częściej zaszczyci nas swoimi dziełami :).

Pozdrawiam!
Anariel

07.01.2004 - Obsada

Hej! Nasza nowa redaktorka Ashoreth opracowała opisy pięciu aktorów z działu obsada: Elijaha Wooda, Seana Astina, Iana McKellena, Viggo Mortensena i Seana Beana. Uznaliśmy, ze stare biografie są juz lekko przeterminowane tzn. nieaktualne. Chciałam także polecić wszystkim zdjęcie Elijaha dołączone do jego opisu... ;). Oto podlinkowania:

Elijah Jordan Wood - Frodo Baggins
Sean Patrick Astin - Sam Gamgee
Ian McKellen - Gandalf
Viggo Mortensen - Aragorn
Sean Bean - Boromir

Pozdrawiam!
Anariel

10.01.2004 - Plakaty by Mizuś

Witajcie! Zastanawiam się, jak Mizuś znajduje czas na wszystko! Przygotwuje newsy, robi grafiki, plakaty, tapety, prowadzi bloga i swoją własną stronę. Ponadto jest bardzo dobrym uczniem, kolegą, przyjacielm itp. To był wstęp :).
Dzisiaj przygotwał dla Was plakaty do Hobbita. Osobiście uważam, że są rewelacyjne! Zresztą zobaczcie sami!

              

Pozdrawiam!
Anariel

14.01.2004 - Biografie kolejnych aktorów

Hej, hej (jak to mawia autorka biografii, które dzisiaj zamieszczam)! Dzisiaj na stronie pojawiły się aktualne opisy pięciu aktorów, wykonane przez naszą drogą redaktorkę Ashoreth - wierną wielbicielkę Orlanda i Elijaha (ona mnie zabije za ten komenatrz :D). Oto podlinkowania:

Dominic Monaghan - Meriadok Brandybuck (Merry)
Billy Boyd - Peregrin Tuk (Pipin)
John Rhys-Davies - Gimli
Orlando Bloom - Legolas
Liv Tyler (Born Liv Rundgren) - Arwena

Pozdrawiam!
Anariel

18.01.2004 - Wiersze Tolkiena

Witajcie! Teraz będę miała więcej czasu dla strony, ponieważ zaczęły się ferie :). Dzisiaj zamieściłam trzy wiersze Tolkiena wraz z rewelacyjnymi grafikami Mizusia. Jest to Pieśń o Lorien z Dwóch Wież, Pożegnanie Berena z Silmarilliona oraz Ballada o Leithian, której możemy odnaleźć zaledwie fragment w Silmarillionie. Zdecydowam zatem, że dodatkowo umieszczę bardzo obszerną część tej ballady po angielsku. W całości możecie przeczytać ją w HoME (History of Middle-Earth) - książki te niestety nie ukazały się w języku polskim. Poniżej znajdują się podlinkowania do wierszy:

Pieśń o Lorien
Pieśń o Leithian
Pożegnanie Berena

Pozdrawiam!
Anariel

21.01.2004 - Newsy w archiwum

Witajcie! Przerzuciłam część newsów do archiwum. Dlatego jeżeli macie ochotę przypomnieć sobie nowości na stronę lub sensacyjne wiadomości donoszone przez Mizarka, nie musicie rozpaczać, że zostały wykasowane przez obłąknego webmastera(kę :D). One spoczywają w archiwum!

Pozdrawiam!
Anariel

23.01.2004 - Bitwy

Witajcie! Dzisiaj nastąpił dzień uroczystego otwarcia działu Bitwy (bankiet i uczta odbędą się później :D). Oczekiwaliśmy nadejścia tej chwili od bardzo dawna. Kto przetnie czerwoną wstążkę ;)? Dział prowadzą Osse (znacie go już z opisów miejsc w Śródziemiu) oraz (jak zwykle) Mizuś, który zgodził się wzbogacić go swoimi grafikami. Zapraszam wszystkich zgromandzonych do działu, wystarczy kliknąć: TUTAJ

Pozdrawiam!
Anariel

25.01.2004 - Horoskopy

Witajcie! Nasza redaktorka Megi_White przygotowała nowe horoskopy (noworoczno-zimowe). Już od jakiegoś czasu spoczywały w mojej skrzynce, ale wreszcie znalazłam chwilkę, żeby je zamieścić. Mam nadzieję, że ich autorka oraz fani horoskopów wybaczą mi :). Jeżeli checie je przeczytać, wystarczy kliknąć: TUTAJ

Buziaczki!
Anariel

25.01.2004 - Recenzje

Hej! Tak, to znowu ja! Może potem namówie Mizusia, żeby zrobił jeden z newsów, które tak kochacie ;). Jak wskazuje tytuł tej aktualizacji, zamieściłam na stronie kolejne recenzje filmu Powrót Króla. Ich autorami/autorkami są Megi_White (horoskopy), Bardzo_czarny_kot (stała dyskutantka na forum) oraz Mizarek (jego na pewno nie znacie ;)). Aby przeczytać którąś z tych recenzji, zapraszam: TU

Pozdrowienia
Anariel

26.01.2004 - Lekcje sindarinu

Witajcie! Mam dla Was sensacyjną wiadomość - powrócił do nas redaktor Nildaeel. Na stronie wreszcie ukazały się jego kolejne lekcje sindarinu (czwarta i piąta). Trzy pierwsze możecie przeczytać w dziale Języki. Oto podlinkowania do dwóch najnowszych:

Lekcja czwarta
Lekcja piąta

Pozdrowienia i całuski!
Anariel

27.01.2004 - Bitwy o Beleriand

Hej! Dzisiaj na stronie ukazała się absolutna nowość - aktualizacja działu Bitwy (tym razem bitwy o Beleriand). Opisy zawdzięczamy panu Osse a grafiki panu Mizusiowi. Mogą Państwo je przeczytać i obejrzeć, klikając w te (oto) linki:

Pierwsza bitwa
Druga bitwa - Dagor-nuin-Giliath
Trzecia bitwa - Dagor Aglareb
Czwarta bitwa - Dagor Bragollach
Piąta bitwa - Nirnaeth Arnoediad

Pozdrawiam!
AnarielJeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl