Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Newsy internetowe z kwietnia

01.04.2003 - Orlando i Liv?

Witajcie! Ostatnio świat obiegła wiadomość, iż Liv Tyler (Arwena) i Olrando Bloom (Legolas) bardzo się zaprzyjaźnili. Jak do tej pory starannie to ukrywali. Lecz w ostatnim czasie wydziano ich razem w jednym z pubów! Jak widać na zdjęciu, które za chwile Wam pokaże, tworzą wyjątkowo ładną pare i sprawiają wrażenie zakochanych... Cóż takie namiętne pocałunki! Nie wiem, co powiedzą na to fanki Orlanda i fani Liv, ale być moze zostaną jedną z najsłynniejszych par. A co na to filmowy Aragorn ;). W każdym razie, zobaczcie to sami, zapraszam: Tutaj

Pozdrawiam

Ada - Anariel

01.04.2003 - Co ma 'Krąg" wspólnego z RotK? - przekonajcie się!

Zapewne pamiętacie film 'Krąg', który nie tak dawno gościł na naszych ekranach (chodzi mi o wersję amerykańską). Otóż w trailerze tego filmu, jak zauważyłem przez przypadek, pewnych ujęć tam zawartych nie widać podczas 'normalnego' oglądania. Dopiero przy 'ręcznym' przewijaniu trailera są one widoczne (brr...ten krąg ). Otóż, jak przypadkiem zauważyłem, w ostatnim trailerze (no dobra, to nie trailer tylko reklama z TV) "Dwóch Wież" też jest takie UKRYTE ujęcie ! Jest ono ledwo widoczne, gdyż trwa naprawdę krótko i w dodatku jest jakby przejrzyste. Niestety, ku mojemu wielkiemu żalowi przedstawia ono...Saurona ! Tak, okazuje się, że plotki się potwierdzą ! No cóż...miałem nadzieję, że PJ się do tego nie posunie, jednak to zrobił... Nie mnie to komentować, nie mnie osądzać... Zobaczcie sami:Według mnie Sauron stoi na jakimś skalnym występie patrząc na gromadzące się armie Mordoru...Nie było takich scen w FotR, nie było w TTT (bo niby jak?!), więc mogą one być tylko w RotK...Sauron w fizycznej formie... Bez komentarza....

Częściowo załamany... Mizarek.

03.04.2003 - King Kong i P.J.

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Na TMMC.org pojawiła się pewna ciekawa recenzja dotycząca naszego ulubionego reżysera:) 'Na koniec tygodnia mamy recenzje John'a Shea dotyczącą niedawno odnowionego scenariuszu Peter'a Jackson'a do remake'u King Konga. 'Czy ktoś może zauważył podobieństwa między Jackson'em a King Kongiem? Obaj sa mocno owłosieni i pochodzą z wyspy znajdującej się pośrodku niczego. Dziwne, nieprawdaż?'. Recenzja jest całkiem długa i napisana po angielsku. Życzę miłego czytania:)

Nildaeel

03.04.2003 - Znow Box Office:)

Witajcie Elfki i Elfowie!:) W Box Office Dwie Wieże 'weszło' nad Drużynę! Na dzisiaj TTT zarobiło już 549.6 mln $; Fellowship 548.5 mln $. Jak wiadomo wzrost raczej nie bedzie już zbyt wysoki...więc nie ma co liczyć na pójście jeszcze paru pozycji w górę. Uważam, że TTT słusznie zarobiło tą sumkę...traktuje to jako film...choć czasem można sie było trzymać bliżej oryginału. Mimo tego, że Dwie Wieże były dobrym filmem, mam nadzieję, że Powrót Króla nie będzie już w tym stopniu zmieniony...

Nildaeel

03.04.2003 - Pewna scena...

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Pod koniec gdy TTT atorstwa EA na konsole Gamecube Xbox pojawia się scena rozmowy Gandalfa i Aragona Nocą. 'Sauron boi sie ciebie Aragornie[...]Myśl o tym że chcielibyśmy zniszczyć Pierścień jeszcze nie zakradła się nawet do jego najczarniejszych koszmarów'.( 'Sauron is afraid of you Aragorn[...]the thought of us destroying the Ring has not yet entered into his darkest nightmares.') Jest to moje tłumaczenie...jednak myśle, że widać podobieństwa do znanej nam rozmowy z książki. Byłoby miło gdyby ten tekst pojawił się w nastepnym filmie...Poczekamy, zobaczymy:)

Nildaeel

04.04.2003 - DVD TTT

Witajcie Elfki i Elfowie! DVD jest właśnie w czasie produkcji. Jak wiadomo, Jackson chce wydać każdą z części w wersji rozszerzonej. Zostanie ona oczywiście wydana przed Powrotem Króla i ma nas najpewniej zachęcić do obejrzenia następnej części Nie są chwilowo znane dokładnie dodatki na DVD, czy też jakie będą te dodatkowe sceny. Można się jednak części rzeczy domyślać. Na zakończenie krótki komentarz PJ'a. 'DVD jest naszą jedyną szansą aby dowiedzieć się jak Merry i Pippin uzyskali swe sztylety, czy czym są lembasy'.

Nildaeel

04.04.2003 - Zbroja

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Na TEJ stronie znajduję się kurs jak zrobić swoją własną Elficką zbroje. Dokładnie tą jaką mogliśmy widzieć w Helm's Deep czy podczas Ostatniego Przymierza. Kurs nie jest chwilowo jeszcze skończony lecz wygląda obiecująco, prawie na pewno bedzię on kontynuowany. Jeżeli ktoś chce być posiadaczem takiej zbroji to jest to w 100% o wiele tańszy sposób niż kupienie jej kupno:D Kurs ten jest napisany po angielsku. Można oczywiście posługiwać sie zamieszczonymi zdjęciami...niemniej lepiej znać ten język. Życzę powodzenia w tworzeniu zbroi:).

Nildaeel

04.04.2003 - SENSACYJNA WIADOMOŚĆ !

Witajcie Wszyscy!
Mam dla Was naprawdę niesamowitą wiadomość: pamiętacie mój news z 1 kwietnia, dotyczący pewnego trailera "Dwóch Wież" ? Chodzi mi o ten motyw z Sauronem - otóż cały news jest kompletnym wymysłem ! News ten został popełniony z okazji Prima Aprilis, czego pewnie większość (jeśli nie wszyscy) się domyśliła. Oczywiście screenshot to również moja robota (propozycje zatrudnienia w grafice komputerowej przyjmuję na maila lub pod numerem telefonu komórkowego - zgłaszać się do Ady :)). Aha, nie ponoszę odpowiedzialności za zawały serca i inne tego typu incydenty.

Pozdrawiam, Mizarek.

05.04.2003 - Kilka rzeczy o "Powrocie Króla"

Andy Serkis, odtwórca roli Golluma powiedział w jednym z wywiadów, że w "Powrocie Króla" będzie nam dane poznać historię Smeagola - Golluma. Czyli wszelkie podejrzenia (uzasadnione - popatrzcie na kilka poniższych zdjęć) zostały potwierdzone. Poza tym pojawiły się informacje, co na pewno będzie w ostatniej części filmowej trylogii - są to raczej rzeczy, bez których według mnie ekranizacja nie mogłaby powstać - walka Sama i Froda z Szelobą (wygenerowaną komputerowo) czy też Aragorn na Trakcie Umarłych (jestem bardzo ciekawy jak sama armia Ludzi Gór zostanie ukazana). Więcej informacji nie zostało podanych, jednak mam nadzieję, że PJ nie zrobi z RotK-iem tego samego co z TTT....

Pozdrawiam, Mizarek.

06.04.2003 - O Oskarach 2004 pewne wieści:)

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Jeszcze daleko do rozdania Oskarów (rok w sumie), a już niektórzy robią spekulację z jakimi filmami Powrót Króla 'zmierzy' sie ku drodze do Oskara:) Poniżej zamieściłem owe filmy, jest ich całkiem dużo:)

Big Fish (reżyseria: Tim Burton, występują: Billy Crudup, Albert Finney, Jessica Lange, Ewan McGregor)

Cold Mountain (reżyseria: Anthony Minghella, występują: Jude Law, Nicole Kidman, Renee Zellweger)

Dogville (reżyseria: Lars Von Trier, występują: Nicole Kidman, Lauren Bacall, James Caan, Jeremy Davies)

In The Cut (reżyseria: Jane Campion, występują: Meg Ryan, Mark Ruffalo, Jennifer Jason Leigh, Kevin Bacon)

Intolerable Cruelty (reżyseria: Joel Coen, występują: George Clooney, Catherine Zeta-Jones, Geoffrey Rush, Billy Bob Thornton)

Kill Bill (reżyseria: Quentin Tarantino, występują: Uma Thurman, David Carradine)

Master and Commander: The Far Side of the World (reżyseria: Peter Weir, występują: Russell Crowe, Paul Bettany)

Matchstick Men (reżyseria: Ridley Scott, występują: Nicolas Cage, Alison Lohman, Sam Rockwell, Bruce Altman)

Seabiscuit (reżyseria: Gary Ross, występują: Tobey Maguire, Jeff Bridges, Chris Cooper)

The Alamo (występują: Billy Bob Thornton, Dennis Quaid, Jason Patric)

The Dreamers (reżyseria: Bernardo Bertolucci, występują Michael Pitt)

The Human Stain (reżyseria: Robert Benton, występują: Anthony Hopkins, Nicole Kidman, Ed Harris, Gary Sinise)

The Last Samurai (reżyseria: Edward Zwick, występują: Tom Cruise, Billy Connolly, Timothy Spall)

Chwilowo nie ma nawet co spekulować, który z nich ostanie na tej liście, a który nie. Niektóre z nich są po prostu w fazie produkcji:) Jednak my, fani, wiemy jaki film wygra;):D.

Nildaeel

07.04.2003 - Nowe wieści o King Kongu

Witajcie Elfki i Elfowie!:) King Kong stał się oficjalnie następnym filmem jaki nakręci PJ. Film będzie miał dwustu milionowy budżet, a premiera ma się odbyć w 2005 roku. PJ powiedział, że już gdy mial 9 lat marzył o stworzeniu remake'u tego filmu:) King Kong zostanie nakręcony w Nowej Zelandii, tak samo jak WP:) Film wg. próbnego scenariuszu TUTAJ (niestety nie udało mi sie tam dostać...być może plik został już usunięty gdyż wyskakuję bład 404) film ma nie odbiegać zbytnio od oryginalnej wersji. Do filmu zostanie zatrudnionych około 1500-2000 ludzi. Wszyscy mają być Nowo Zelandczykami. Według tego 'niedostępnego' szkicu film ma się rozpocząć powietrzną bitwą w czasach I Wojny Światowej. Kończy się zaś słowami z pierwotnej wersji,'To piękno zabiło bestie':).

Nildaeel

07.04.2003 - Zobaczcie Toma, Złotą Jagodę i innych!

Games Workshop opublikowało dzisiaj zdjęcia figurek przedstawiających postacie, których niestety nie zobaczyliśmy w filmie. Dzięki tej firmie możemy zobaczyć, jak prawdopodobnie wyglądaliby [instrukcja - kliknij w opisy :D]:

Tom Bombadil, Złota Jagoda i Upiory Kurhanów

Radagast Bury(wolę określenie Brązowy )

Glorfindel oraz synowie Elronda (Elladan i Elrohir)

Balin i jego straż

Opublikowano taże zdjęcia figurek, będących własnymi pomysłami twórców z GW, między innymi: Szaman Orków z Morii

Szaman Uruk-hai

Szkoda, że nie było ich w filmie....
Pozdrawiam, Mizarek.

08.04.2003 - Władcy w przestworzach

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Podczas lotów powrotnych z UK do Europy British Airways puszcza Dwie Wieże! Jest to zapewne miła wiadomość dla fanów wracających z tego kraju:) Na stronach British Airways można przeczytać: 'Druga część epickiej trylogii Tolkienia. Spotykamy Hobbitów Frodo i Sama w trakcie ich drogi do Mordoru z Gollumem o rozdwojonej jaźni, i armią Urak-hai Saurona (nie dość, że podrobili Uruk-hai to ich przydzielili Czarnemu Władcy;) ). Występują m.in. Elijah Wood, Ian McKellen i Liv Tyler'. Miłego lotu;)

Strona British Airways

Nildaeel

09.04.2003 - Wpływowi ludzie Hollywood

Witajcie Dzieci Eru i Aulego! Miejsce pierwsze w tegorocznym wydaniu Hollywood Powerlist przez magazyn Premiere zajął Steven Spielberg. Oto lista...niestety nie udało mi się skompletować całej listy.

1. Steven Spielberg
13. Tom Hanks
14. Tom Cruise
15. Mel Gibson
16. Julia Roberts
17. Bracia Wachowscy
18. Brian Grazer
19. Jerry Bruckheimer
20. Peter Jackson
21. M. Night Shyamalan
26. Ron Howard
28. Denzel Washington
31. Nicole Kidman
32. Reese Witherspoon
63. Renée Zellweger
74. Jack Nicholson
96. Halle Berry

PJ jest na miejscu 20. Najpewniej po wejściu na ekrany Powrotu Króla (jeszcze ekhm...troche czasu) miejsce się to zmieni...na lepsze oczywiście:D Z tego co wiem to Peter Jackson nie był zbyt wysoko na tej liście (o ile był na niej przed nakreceniem Władcy, czego nie jestem taki pewien), więc jego obecne 20 miejsce jest dużym sukcesem:) Nastepne wydaje Hollywood Powerlist za rok!

Nildaeel

09.04.2003 - Kiedy ten trailer?!

Na theonering.net pojawiła się nowa plotka o możliwym terminie pojawienia się trailera "Powrotu Króla". Prawdopodobne jest, że zajawka pojawi się równocześnie z premierą drugie części Matrixa, czyli już (dopiero?) 15 maja. Jak wiadomo, premiera "Reaktywacji" w Polsce przewidziana jest na 23 maja, więc w stosunku do Polski na pewno mogę użyć słowa dopiero. Miejmy nadzieję, że ten termin okaże się prawdziwy oraz że trailer będzie dostępny w Internecie.

Pozdrawiam, Mizarek.

09.04.2003 - A miało być tak pięknie....

No i stało się - theonering.net zdementował pogłoski o rzekomym pojawieniu się trailera RotK podczas wyświetlania w kinach "Matrix - Reaktywacja". Pojawia się jednak nikłe światełko nadziei - niedługo ma się coś stać w związku z tym oczekiwanym trailerem, jednak nie ma na razie żadnych konkretów....

Mizarek.

10.04.2003 - Wygraj zdjęcie Serkisa i Golluma!

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) Jest okazja wygrania zdjecia Golluma i Andry'ego Serkisa wraz z jego podpisem! Jest na szczęście możliwość wzięcia udziału dla osób spoza US (wreszcie:D). Można się 'zgłosić' do 20 Kwietnia(jeszcze 10 dni...zgłoszenie polega na podaniu swoich danych) TU znajduję się formularz wraz z owym zdjęciem...oczywiście odpowiednio pomniejszonym:D. Lista wygranych (nie znam ich liczby) zostanie ogłoszona parę dni po zakończeniu konkursu. Życze wygranej:)

Nildaeel

10.04.2003 - Czas trwania dodatków w DVD TTT:)

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) Pojawiła się wiadomość, że wersja DVD Dwóch Wież Zostanie poszerzona aż o 43 minuty! Dla porównania: DVD FotR miało ich 32 minuty. (na innej stronie widziałem, że tylko o 30. Myślę jednal, że można zawierzyć informacji o dłuższym czasie) Teraz gorsza wiadomość. Data prawdopodobnego wydania się opóźnia. Miał to być 30 czerwca...magazyn DVD Review podał, żę może ona się wtedy nie zdarzyć. Niektórzy mówią nawet o 2 miesięcznym opóźnieniu. My nie mamy na to wpływy, więc pozostaje nam czekać.

Nildaeel

10.04.2003 - Dokrętki RotK rozpoczęte!

Mae govannen mellyn!
Chciałem tylko poinformować, że rozpoczęły się dokrętki do "Powrotu Króla" - tą informacje podał theonering.net. Ciekaw jestem, co będą "dorabiać" - oby nie jakieś sceny, których w książce nie ma (hmmm....Arwena wrzuca Pierścień do Orodruiny - brzmi nieźle, prawda?). Nie bedę już więcej pisał bo nie ma o czym.

Pozdrawiam, Mizarek.

12.04.2003 - TTT w IMDB

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) W ich liście najlepszych 250 filmów TTT znajduje się na 2 pozycji...w każdym razie taka znalazłem informację, datowaną na 26 marca. Na samej stronie IMDB - Tu jest on już na pozycji 17...czyli jest to raczej duży spadek. TTT ma 41570 głosów i ocenę 8,6/10. Aby zagłosować trzeba się zarejestrować; jest to bezpłatne:). Pierwsze miejsce listy zajmuje "Ojciec Chrzestny" (ocena 9,0/10; 70767 głosów) Za to wyższe od Dwóch Wież miejsce zajmuje FotR. Drużyna okupuje 5 miejsce z 91066 głosami i oceną 8,7/10. Widać, że oglądający trochę bardziej cenią pierwszy film. Zainteresowanym życzę miłego głosowania:)

Nildaeel

14.04.2003 - Kilka ciekawych rzeczy o RotK i Hobbicie :)

Na Armageddon Expo, odbywającym się w Auckland, jeden z członków WETA (jak by ktoś nie wiedział - ci goście odpowiadają za efekty specjalne w LotR) zdradził kilka rzeczy na temat RotK i Hobbita ! Ale po kolei ;).
W maju ma być kręcona jeszcze raz cała scena z królem Nazguli - tu jednak pojawiło się niepokojące przeoczenie (mam nadzieję...). Otóż Lawrence Makoare (tak się ten pan nazywa) pojedzie na dokrętki wraz z Mirandą Otto. Nic natomiast nie wspomniał o Dominicu Monaghanie, czyli odtwórcy roli Merry'ego... Dokrętki podobno są spowodowane tym, że według PJ'a zbroja króla Nazguli jest zbyt podobna do zbroi Saurona.
Drugą (bardzo dobrą?) niespodzianką jest wieść o tym, że PJ nakręci Hobbita. Tak przynajmniej twierdzi Lawrence dodając jednocześnie, że cieszy się z tego - będzie mógł zrobić sobie smoka . Cóż, pożyjemy, zobaczymy...

Pozdrawiam, Mizarek.

15.04.2003 - Tajemnicza scena

W sieci pojawił się dość tajemniczy fragment filmu "Władca Pierścieni". Nie wiadomo dokładnie, czy jest to odrzucony fragment "Dwóch Wież" czy może też urywek "Powrotu Króla". Moim zdaniem jest to scena, która została usunięta z TTT - w pierwszym trailerze znajduje się urywek będący kontynuacją opisywanego przeze mnie fragmentu. Filmik dostępny jest TUTAJ, a żeby go obejrzeć, potrzebujecie najnowszej wersji DivX-a.

Pozdrawiam, Mizarek.

15.04.2003 - Znów piszą o RotK :)

Na stronach Empire Online (a konkretnie TUTAJ) pojawiła się "zapowiedź" (recenzja?) oczekiwanego przez (nie) wszystkich "Powrotu Króla". Raczej nie znajdziecie tu nic rewelacyjnego, jednak znowu daje o sobie znać PJ i Sauron w cielesnej formie....

Pozdrawiam, Mizarek.

17.04.2003 - Wywiad z Serkisem:)

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) na stronie Tech TV - Tu możecie znaleźć wywiad z Andy Serkis'em:). Klikając na link można przeczytać jego kawałek. Lepiej chyba jednak obejrzeć cały wywiad, który jest w formacie WMP i można go otworzyć w dwóch wersjach jakościowych. Serkis rozmawia z Morgan'em Webb'em o powoływaniu do życia cyfrowej postaci Gollum'a. Nie oglądałem jeszcze tego wywiadu...ale myśle, że jest on ciekawy...takie przeczucie:D Aha...jest on niestety tylko dla ludzi znających Angielski...jak zresztą chyba każdy z wywiadów co do LotR'a. Życzę miłego oglądania:)

Nildaeel

17.04.2003 - Dom Tolkienów sprzedany

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) Do w którym J.R.R. Tolkien mieszkał 85 lat temu został sprzedany na aukcji. Suma za którą został kupiony to 750 000 funtów (czyli około 1,1 miliona $), przy czym cena ofertowa została przekroczona o 50 tysięcy. Dom znajduje się na Ulicy Świętego Jana 50 (50 Saint John Street). Tolkien żył tam po powrocie ze służby podczas I Wojny Światowej. O dom starało się między innymi Tolikien Society, ale nie udało im się zebrać nań wystarczająco dużó środków. Prawdę mówiąc rozegrała się o ten dom 'bitwa', tak dużo było ludzi chetnych do kupienia go. Mi osobiście nie podoba się pomysł jego sprzedania...pomysł takiej wojny o dom, w którym mieszkała osoba, która nie lubiła przepychu.Ale raczej nic na to nie poradze.

Nildaeel

17.04.2003 - Zjedz Saurona!

Tak, od dzisiaj to możliwe! Ale zacznijmy od początku....
Wszyscy myśleli, że po zniszczeniu Jedynego Sauron zginął.... Dziś okazuje się jednak, że tak się nie stało!
Sauron przetrwał, przyjmując tym razem postać...żelków do jedzenia o smaku truskawkowym . Podobnie stało się z Pierścieniem Władzy, który może przybierać aż 3 smaki - truskawkowy, pomarańczowy lub ananasowy ! Jeśli i to dla Was za mało, są także Żądła-żelki i liście-żelki. Więcej znajdziecie TUTAJ i TU.

Smakowicie pozdrawiam, Mizarek :D.

17.04.2003 - Saruman zapomniał (Smoczego) Języka :)

Na stronie sev.com.au, a konkretnie TUTAJ odbywa się konkursik związany z LotR-em. O co chodzi? Musiscie wymyślić jakiś zabawny tekst, będący odpowiedzią na pytanie Grimy. Muszę przyznać, że niektóre już zgłoszone teksty mnie powaliły. Życzę wszystkim powodzenia!

Pozdrawiam, Mizarek.

19.04.2003 - One Ring to Rule Them All 2 :)

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) W internecie pojawiła się druga część 'One Ring to Rule Them All'. Pierwsza cześć została 'wydana' na www.newgrounds.com około rok temu; autora dostał za nią nagrodę:)(nie wiem dokładnie jaką). Część druga parioduje(jak sie domyślam) Dwie Wieże, ale zawiera spoiler dotyczący Powrotu Króla. Chwilowo nie udało mi się go obejrzeć...bo ciągle mi net pada. Plik zajumje ok 3MB i można go sciągnąć STĄD klikając na WATCH THE MOVIE!!! Życzę miłego oglądania:)

Nildaeel

21.04.2003 - Kiedy się pojawi DVD TTT:)

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) New Line Cinema ma już niedługo podać informacje dotyczące wersji DVD TTT:) Znalazłem informację, że pojawił się już jej trailer(który miał się znajdować TU), jednak go nie znalazłem w miejscu, w którm powinien sie znajdować...Na razie nie wiadomo zbyt wiele o tym wydaniu, więc dowiemy sie zapewne wielu nowych i (miejmy nadzieję;)) interesujących informacji. Życzę miłego czekania;)

Update: Jednego dnia dowiadujemy sie, że niedługo się dowiemy daty, a drugiemy już jest to oficjalnie oświadczone!:) Nie jest to data wydania w Polsce...ale jednak jest ona dla nas ważna:) Dnia 26. sierpnia ma się pojawić wersja Teatralna, a 18 listopada ma mieć miejsce premiera wersji rozszerzonej. Miejmy nadzieje, że u nas pojawi się bardzo niedługo później:)

Nildaeel

21.04.2003 - TTT DVD - już wiemy, kiedy ;)

Na theonering.net ukazała się informacja, nadesłana przez jedną z fanek LotRa, pracującą w wypożyczalni kaset wideo. Otóż wiemy już (a mam nadzieję, że nie jest to "fałszywy alarm"), że wersja kinowa "Dwóch Wież" (czyli bez dodatkowych scen itp.) ukaże się na DVD 26 sierpnia, natomiast wersja rozszerzona 18 listopada... Szkoda, że tak późno, ale nie zapominajmy, ile pracy musieli w to DVD włożyć chociażby spece z WETA. Poza tym, ciekawe, z jakim poślizgiem DVD będą dostępne w Polsce (nie mówię o internecie :)). Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Pozdrawiam, Mizarek.

21.04.2003 - TTT w TV (!)

I ponownie informacja z theonering.net
W stanie Virginia (jak by ktoś nie wiedział - USA), na płatnej stacji telewizyjnej ktoś widział "Dwie Wieże" (i to nie jakiś o nich program tylko cały film). Ciekawe, czy to prawda czy tylko plotka.... Swoją drogą jestem ciekaw, kiedy (i czy dożyję tego momentu ) zobaczymy FotR lub TTT w polskiej telewizji....

Pozdrawiam, Mizarek.

21.04.2003 - Cisza przed burzą jeszcze potrwa...... :(

Mam smutną wiadomość... Niestety, w najbliższym czasie możemy zapomnieć o jakichkolwiek teaserach, trailerach czy choćby "przeciekach kontrolowanych" o "Powrocie Króla"... Spowodowane jest to m.in. "czasem Matrixa" (wszyscy raczej mają teraz oczy zwrócone ku dziełu braci Wachowskich niż PJ'a, łącznie ze mną ;)), poza tym dla RotK nie szykuje się konkurencja w postaci kolejnego Harry'ego Pottera... Dlatego też spece od marketingu postanowili przeczekać Matrixy itp... Jeśli naprawdę mają zamiar przemilczeć wszystko aż do listopada, to ja wysiadam.....

Mizarek.

22.04.2003 - Gimli muszkieterem :-)

Niedawno w Chorwacji zakończyły się zdjęcia do krótkiego serialu "La Femme Musketeer". Osobom, które nie znają francuskiego powiem, że ja go też nie znam ;-). W każdym bądź razie reżyser serialu przedstawi nam dzieje potomków Trzech Muszkieterów, którzy podobnie jak tatusiowie służą królowej. D'Artagnan ma tam akurat córkę. Jednak dla mnie najciekawszą informacją jest to, że John Rhys-Davies, znany nam jako waleczny krasnolud Gimli ;-) również będzie miał w tym swój udział. Zagrał on jednego z wielkiej trójki muszkieterów, a mianowicie Portosa. Hm, poczekamy i może zobaczymy ;-)...

Megi_White

Żródło: www.filmweb.pl

22.04.2003 - Filmowe nominacje MTV

Jak co roku muzyczna stacja MTV postanowiła przyznać swoje własne nagrody filmowe, nie przejmując się na szczęście sugestią Oskarów :-D. "Władca Pierścieni: Dwie Wie że" zdobył 5 nominacji. Co dziwne, a czego nie uwzględnili panowie z Akademii przyznającej Oskary nasz film ma także nominacje w kategoriach aktorów! Przytaczam tu wszystkie 5 kategorii ;-):

Najlepszy film:
"Władca Pierścieni: Dwie Wieże"
"Spider Man"
"8 Mila"
"Barbershop"
"The Ring"

Najlepszy aktor:
Tobey Maquire ("Spider Man")
Viggo Mortensen ("Władca Pierścieni")
Eminem ("8 Mila")
Vin Diesel ("xXx")
Leonardo DiCaprio ("Złap mnie, jeśli potrafisz")

Najlepszy zespół aktorów:
Will Ferrell, Vince Vaughn i Luke Wilson ("Old School")
Elijah Wood, Sean Astin i Gollum ("Władca Pierścieni: Dwie wieże")
Kate Bosworth, Michelle Rodriguez i Sanoe Lake ("Blue Crush")
Jackie Chan i Owen Wilson ("Shanghai Knights")
Johnny Knoxville, Bam Margera, Steve-O i Chris Pontious ("Jackass: The Movie")

Najlepszy aktor wygenerowany komputerowo:
Yoda ("Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak klonów")
Kangaroo Jack ("Kangaroo Jack")
Gollum ("Władca Pierścieni: Dwie wieże")
Zgredek ("Harry Potter i Komnata Tajemnic")
Scooby-Doo ("Scooby-Doo")

Hm, mam jedynie nadzieję, że na nominacjach się jedynie nie skończy ;-)...

Megi_White

Żródło: Filmweb

22.04.2003 - Duuużo szczegółów o TTT DVD

No i stało się - wiemy już, że New Line Cinema będzie przyjmować zamówienia na kinową wersję DVD "Dwóch Wież" 9 maja. Jest to wersja kinowa, choć nie pozbawiona dodatków. Moim zdaniem jednym z najlepszych jest 10 minutowy materiał z planu "Powrotu Króla" oraz trailer gry (firmy EA of course ) "Powrót Króla" (a jak wiadomo w grach LotR ze stajni EA pojawiają się urywki filmu, więc kto wie - może i tym razem?). Opublikowano także screenshoty i promocyjne tapety DVD (oczywiście jest Aragorn, Arwena, Frodo, Legolas...). Możecie sobie także ściągnąć reklamę DVD TTT (obejrzałem - nic nadzwyczajnego). Będzie tam jeszcze wiele innych rzeczy, ale niedawno wstałem i nie chce mi się tyle pisać . Zamiast tego podaję linki:

Podstrona o DVD TTT na oficjalnej
Screeny z DVD - m.in. menu wyboru rozdziałów itp. - theonering.net
Tapety promujące DVD - theonering.net
TUTAJ macie jeszcze więcej tapet z TTT DVD :).
TUTAJ znajdziecie 2 wygaszacze ekranu promujące TTT DVD.
TUTAJ oprócz screenów z DVD znajdziecie także plakaty, które będą promować TTT DVD.

Pozdrawiam, Mizarek.

22.04.2003 - Kilka zdjęć z "Powrotu Króla"

Buszując dziś po zasobach Sieci (a konkretnie szukając wiadomości dotyczących DVD "Dwóch Wież" :D), natknąłem się na kilka zdjęć z RotK, których jeszcze nie widziałem. Co prawda nie są one zbyt dobrej jakości, ale zawsze dają jakieś wyobrażenie na temat tego, co zobaczymy w filmie.GrondTrakt Umarłych (?) - moim zdaniem to raczej krajobraz po bitwie... Może pod Morannon?Hmmm... Dzicy ludzie?Wieża Kirith Ungol - jej zdjęcie było już od jakiegoś czasu dostępne, jednak nie w tak dużej (no lepsza taka niż ta poprzednia:P) rozdzielczości :)Czyżby róg Boromira?

Pozdrawiam, Mizarek.

25.04.2003 - Pippin odpowiada na pytania:)

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) TUTAJ znajduje się wywiad z Billy'm Boyd'em:) W sumie to odpowiada on na rózne pytania, między innymi czy jest on zazdrosny o powodzenie Orlanda wśród fanek:D Pytań zadawanych przez użytkowników BBC Netwok Online i odpowiedzi jest piętnaście, a cały tekst jest po angielsku (hm...muszę o tym wspominać?:D). Oczywiście pytań jest na pewno o wieeele więcej...ale raczej trudno by było na nie wszystkie odpowiedzieć:D Życzę miłego czytania:)

Nildaeel

25.04.2003 - TTT Box Office (znowu:D)

Witajcie Dzieci Eru i Aulego! TTT w światowym Box Officie osiągnął właśnie 900 mln ! Nie sądzicie, że znów pokryły się koszty produkcji?;) TUTAJ jest lista filmów...jest ich w sumie 200:). Fellowship zarobił ok 866 mln $. Dwie Wieże 'wyprzediły' takie filmy jak Dzien niepodległości, Spider-Mana(...) czy Harry'ego Potter'a, Komnatę Tajemnic. Na pierwszym miejscy uplasował się, jak wszyscy wiemy, Titanic z łącznym Box Officem...1 835 mln$, tym samym kompletnie deklasując wszystkich rywali...Myślę, że TTT może jeszcze zwiekszyć swoją pozycję...ale nie będą to gigantyczne skoki:D Jak tak dalej pójdzie to Powrót Króla osiagnię z 1 mld;), co w sumie jest całkiem możliwe:)

Nildaeel

27.04.2003 - Orlando, Serkis i dokrętki ROTK:)

Witajcie Dzieci Eru i Aulego:) Właśnie skończono robić dokrętki do Powrotu Króla z udziałem Orlando Blooma:) Nię pojawi się już na planie filmowym jako Elf...uszy idą do schowka;) Za to Andy Serkis jest podczas dorabiania scen z Gollumem i Smeagolem...też do ROTK i kręcone w Nowej Zelandii. Oczywiście trzeba będzie jeszcze dorobić grafikę:) Pewnie minie duużo czasu zanim dowiemy się jakie to były dokrętki...oby było warto na nie czekać!;) Życzę więc Wam miłego czekania;) No co...czasem jest ono miłe :D

Nildaeel

27.04.2003 - ROTK by EA Games

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) Gra oparta na Powrocie Króla ma się ukazać pod koniec roku 2003. Będzie to TPP (a niby co innego...;)); obejmiemy w nim kontrolę nad Gandalfem, Aragornem, Legolasem, Samem i Frodem ( i chyba tylko tymi postaciami).Będziemy je prowadzili przez miejsca, które ukażą się w filmie...czyli tak naprawdę nie wiadomo dokładnie w jakich:D Gra ma zawierać opcję multiplayer i co-operation! Jest to raczej nowość w grach dotyczących Władcy Pierścieni. LotR: RotK ukaże się na platformy Xbox, GameCube, Game Boy Advance i PC. Ciekawe jak będzie wygladał multi przy Game Boyu...pewnie przez ten kabelek...o ile będzie w tym wypadku. Życzę miłęgo wyczekiwania;) (znów:D)

Nildaeel

27.04.2003 - Patrzcie i podziwiajcie :)

W sieci pojawiło się dużo screenów z nadchodzących gier opartych na "Władcy Pierścieni". Jedną z nich jest "Return of the King", ale o niej nie będę pisał, ponieważ na pewno już wiele o niej słyszeliście (jak chociażby to, że będzie można grać Sauronem i bronić Orodruiny..... No dobra, żartuję :)). Kolejnymi grami, na które czekam (choć na jedną troszkę mniej :D), są "Treason of Isengard" (ze screenów widać, że jest to kontynuacja niezbyt udanej "Fellowship of the Ring" na PC...) oraz "War of the Ring", wyglądająca identycznie jak Warcraft III. Do tej drugiej już nie mogę się doczekać ! Zresztą, co ja tam będę opowiadał... Popatrzcie sami :D.

Screeny z gry "Treason of Isengard"
Screeny z "War of the Ring"

Pozdrawiam, Mizarek.

29.04.2003 - MTV i głosowanie:)

Witajcie Dzieci Eru i Aulego!:) Odbywa się głosowanie MTV Movie Awards! Z tego co wiem to trwa ono już troche...TUTAJ (http://www.mtv.com/onair/movieawards/ma03/nominees) można głosować w następujacych kategoriach; (LotR) - tak zaznaczyłem kategorię, w której znajduje się coś związane z Władcą:):

Best Male Performance (Lotr)
Best Female Performance
Best On-Screen Team (Lotr)
Best Villain
Best Comedic Performance
Best Virtual Performance (Lotr)
Best Kiss
Best Action Sequence (Lotr)
Best Fight
Breakthrough Female
Breakthrough Male
Best Movie (Lotr)

Nie ma Eowyny...a szkoda. W 5 (na 12) głosowaniach jest TTT...nie jest to aż tak dużo...ale jakoś się to przetrzyma:D. Jedna rzecz, która denerwuje to to, ze zanim mozna zaglosowac widzimy mala reklame...ktora po pewnym czasie znika. Nie lubie reklam zaslaniajacych treść!:D Życzę miłego głosowania:)

Nildaeel

29.04.2003 - Znów o grach - tym razem Hobbit

Tym razem podrzucam kilka linków do screenów z gry stworzonej na podstawie książki Tolkiena pt. "Hobbit" (czytał to ktoś?). Ze screenów widać, że gra oddaje troszkę bardziej "dziecinny" charakter "Hobbita". cieszę się, że gra będzie dostępna zarówno na konsole, jak i PC. OK, oto linki do screenów:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Pozdrawiam, Mizarek.

29.04.2003 - Patrzcie i podziwiajcie 2 - może spoiler...

Jeśli chcecie, możecie wpaść pod TEN link i obejrzeć sobie kilka zdjęć. Cóż one przedstawiają? Zobaczycie na nich zbroję rycerzy Gondoru - co może dla niektórych być swoistym spoilerem. Myślę, że autorom należą się słowa uznania - spójrzcie szczególnie na sprzączkę od pasa :D. Chciałbym mieć takie cacko (mówię o zbroi całej, nie tylko o sprzączce :D).

Pozdrawiam, Mizarek.Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl