Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Newsy internetowe z marca

03.03.2003 - Tolkien na szczycie!

Magazyn USA Today ułożył nową listę dzieł fantasy i SF.
Oczywiście zgadnijcie, kto (nadal) jest na pierwszym miejscu? Tak, tak, jesteście genialni, to Harry Potter! No dobra...Oczywiście, że to J.R.R. Tolkien i jego "Władca Pierścieni" . Dzieło to zostało określone jako "najdonioślejsze i najbardziej znaczące" dzieło fantasy zeszłego pięćdziesięciolecia. Ja się z tym nie zgadzam - to jest najdonioślejsze dzieło fantasy wszechczasów!

Oto pierwsza dziesiątka rankingu:
1.J.R.R. Tolkien - "Władca Pierścieni"
2.Isaac Asimov - trylogia "Fundacji"
3.Frank Herbert - "Diuna"
4.Robert A. Heinlein - "Obcy w obcym kraju" [nie wiem czy to tłumaczenie jest dobre]
5.Ursula K. Le Guin - "Czarnoksiężnik z Archipelagu"
6.William Gibson - "Neuromancer"
7.Arthur C. Clarke - "Koniec dzieciństwa"
8.Philip K. Dick - "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?
9.Marion Zimmer Bradley - "Mgły Avalonu"
10.Ray Bradbury - "Fahrenheit 451"

Mizarek

04.03.2003 - Ian McKellen o "Hobbicie"!

W wywiadzie dla magazynu Time Europe sir Ian Mckellen oznajmił (ponownie zresztą), że chciałby zagrać Gandalfa w Hobbicie. Rozmawiał też podobno o tym z PJ i zaproponował mu wyprodukowanie serilau telewizyjnego, trwającego rok! W ten sposób można by zmieścić wszystkie wątki i niczego nie pominąć! Miejmy nadzieję, że tak będzie. Artykuł możecie znaleźć TUTAJ.

Mizarek.

05.03.2003 - Weaving w Powrocie Króla

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Aktor grajacy Mistrza Elronda powiedzial stronie internetowej SCI FI Wire (www.scifi.com) , że w trzeciej części trylogii bedzie on miał krótką, acz ważna rolę. Elrond wg Weavinga ucieleśnia pewne elementy Śródziemia, jest tam od 3.500 lat więc był tu i tam ;). "On musi tam być z powodu Arweny, Aragorna i ich wątku miłosnego. Musi tam być aby pokazać fakt, że Elfy jako lud odchodzą i, że Ludzie bedą musieli objąc władzę nad Śródziemiem. Wiec myśle, że opowiada on ważną część opowieści, że wzmacnia ważną część tamtego świata". W Ameryce Powrót Króla ma się ukazać w kinach 17 Grudnia...czyli u nas jeszcze później...Nie ma jak Polskie premiery;)

Nildaeel

Źródło- TheOneRing.net

10.03.2003 - "Powrót Króla" = Denethor vs. Faramir?!

Jak pisze pismo "Click! Fantasy", "(...)Na ostatniej konferencji prasowej dziennikarzom udało się zdobyć kilka informacji na temat trzeciej części "Władcy Pierścieni". Scenarzystka Philippe'a Boyens zdradziła, iż 'Powrót Króla' będzie w pełni poświęcony konfliktowi ojca z synem, czyli Denethorowi i Faramirowi. Równocześnie postacie hobbitów Merry'ego i Pippina przejdą metamorfozę. Nauczą się posługiwać mieczem i jeździć konno, stając się tym samym wojowniczymi hobbitami." (jakbyśmy tego nie wiedzieli). Miejmy tylko nadzięję, że konflikt w Minas Tirith nie zdominuje filmu, bo przecież jest tam wiele więcej rzeczy do pokazania.

Mizarek

10.03.2003 - McKellen o Hobbicie - replay

Jak doniosło Theonering.net, w The Times ukazał się niewielki artykuł na temat ewentualnego nakręcenia serilau TV "Hobbit". Oczywiście uwzględniono wypowiedzi Iana McKellena, które nieco wcze?niej ukazały się już w sieci (także u nas). Treść możecie znaleźć tutaj.

Mizarek

11.03.2003 - O efektach specjalnych

Na pewno oglądając "Dwie Wieże" nie raz zastanawialiście się: "Kurde, ale wypas! Jak oni to zrobili?" . Dziś WETA uchyliła rąbka tajemnicy - możemy obejrzeć np. filmy przedstawiające kolejne etapy "tworzenia" postaci Golluma, działania programu Massive czy też sceny ataku Entów na Isengard. Wszystko to znajdziecie pod adresem TUTAJ.

Mizarek.

11.03.2003 - Opis trailera RotK - prawda czy fałsz?

Na Theonering.net pojawiła się informacja nadesłana przez jednego z fanów, który rzekomo widział już trailer "Powrotu Króla". Mam jednak (zresztą, nie tylko ja, także ekipa Theonering), czy relacja i opis tego trailera jest wiarygodna. Podam tylko przykład: Sauron powraca w FORMIE CIELESNEJ, podobno takiej samej, jak na początku FotR (gdy Isildur odciął mu palec). Nie wierzę jednak, że PJ posunąłby się do aż takiego odstępstwa od całej idei "Władcy Pierścieni", moim zdaniem pozbawiłoby to sensu całą Trylogię. Moje zdanie na temat prawdziwości relacji o trailerze - jestem na NIE.
Cały opis znajdziecie TUTAJ.

Mizarek.

12.03.2003 - Opis trailera - bujda na resorach...

Na Warofthering.net pojawiła się informacja mówiąca, że Ain't it Cool News skontaktowała się z New Line Cinema w sprawie opisu trailera "Powrotu Króla", który pojawił się w czoraj w sieci. Oczywiście New Line obaliła wszelkie wątpliwości - opis ten to 100% bujda, trailer nie jest jeszcze gotowy. Czyli punkt dla mnie :).

Mizarek

13.03.2003 - Co z tym Sauronem???

Pojawia się coraz więcej głosów mówiących, że rzeczywiście zobaczymy Saurona w "Powrocie Króla", przyobleczonego w ciało. Theonering.net zebrało kilka doniesień, również starszych (pochodzących z 2001 roku), z których wyłania się możliwość (i to całkiem spora) pojawienia się Saurona - Blaszanej Puszki w ostatniej części trylogii Jacksona...
Przytoczę chociażby fragment wywiadu z PJ'em, dokonanego w 1998 roku:
"Nadal nie mamy definitywnej odpowiedzi. Sauron z książki jest co najwyżej "naskeczowany", co utrudnia zrobienie z niego 'prawdziwego złoczyńcy' (...).Wyobraźcie sobie nie zobaczyć Dartha Vadera przez wszystkie 3 odcinki SW. Tak się po prostu nie da. (...) Będziemy nad tym pracować.". Poza tym, jedno z ujęć ukazujących Saurona w trailerze do "Drużyny Pierścienia" nie zostało wykorzystane dotychczas. Aby je zobaczyć, kliknij TUTAJ. Pojawiają się także informacje temu przeczące, jak chociażby fragment wywiadu z Philippą Boyens: "Obecność Saurona przejawia się w trzech aspektach: Oka, Czarnej Wieży oraz Jedynego Pierścienia."
Czy więc Sauron pojawi się w "Powrocie Króla", czy też nie??
Poczekamy, zobaczymy...

Więcej informacji:
O ujęciu z Sauronem itp.
Sauron w otoczeniu Nazguli ?!
Sauron pojawia się 2 razy...

Mizarek (jeśli Sauron się pokaże w "Powrocie Króla" jako Blaszana Puszka, golę się na zero :P)

Trzyamy Cię Mizarek za słowo - Anariel ;)

15.03.2003 - Zagłosuj na najbardziej wpływowy film!

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Trwa glosowanie na stronie BBC TUTAJ Dotyczy ono najbardziej wpływowego filmu! Chwilowo Władca Pierścieni ma około 13% głosów mniej niż Gwiezdne Wojny. Pamiętajcie, że nadal możecie zmienić wynik ;) Miłego klikania:)

Informacja: http://www.councilofelrond.com

Nildaeel

15.03.2003 - Śmierć Johna

Witajcie Elfki i Elfowie!:) W Lutym w wieku 85 lat zmarł najstarszy syn Edith i Johna Ronalda Tolkienów. Ksiądz John urodził się w 1917 roku. Wpierw studiował w Exeter College, później pobierając nauki teologiczne w seminarium duchowym. John Tolkien był wysoce zasłużonym duchownym pracującym w parafiach Środkowej Anglii. Popularyzował on także książki swego ojca. Niech spoczywa w spokoju.

Nildaeel

15.03.2003 - Dochody

Box Office
Witajcie Elfki i Elfowie!:)
HP 965 milionów $
TTT, Fotr - 862 milionów $
HP II - 858 milionów $
Episode II - 617 milionów $
Latwa kalkulacja... TTT zarobiło już 4 miliony wiecej niż druga część Harry'ego Pottera:) Niestety do pierwszej części brakuje jeszcze 'troche'...Wynik sie już raczej nie zmieni, bo w niektórych kinach wycofano już Dwie Wieże...

Nildaeel

17.03.2003 - AOL Moviegoer Awards

Witajci Elfki i Elfowie!:) TTT wygrało w AOL Moviegoer Awards w następujących kategoriach:

Najlepszy Film: The Two Towers.
Najlepszy Aktor: Viggo Mortensen.
Najlepszy Aktor Drugoplanowy: Orlando Bloom.
Najlepszy Reżyser: Peter Jackson.
Najbardziej Pamiętna Scena: Gollum kłócący się z samym sobą.

Widać, że TTT jest bardzo popularnym filmem(ależ odkrycie;)).
Tu znajduje się cała lista nagrodzonych filmów...'Nagrody' te nie są oczywiście oficjalnie, że tak to ujmę. Już niedługo rozdanie Oskarów...Zobaczymy, w jakich kategoriach wygra w tych raczej bardziej prestiżowych nagrodach TTT:)

Nildaeel

19.03.2003 - Zakończenie "Powrotu Króla"

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Wiemy już prawdopodobnie jakie będzię zakończenie Powrotu Króla! Wiadomo, że rozdział Porządki w Shire nie znajdzie się w filmie...jest to stara wręcz wiadomość. W najnowszym LOTR Fan Club Official Movie Magazine PJ odpowiedział na pytanie Steve'a Stone'a z Markham. Chodziło o to, czy W filmie zobaczymy odpłynięcie bohaterów z Śródziemia. Odpowiedz brzmiała "tak" (długie...:D). Myśle, że gdyby reżyser zrobiłby inaczej, wielu fanów mogłoby się to nie spodobać. Film według mnie nie miałby jednoznacznego zakończenia bez tej sceny...więc dobrze, że się ona tak znajdzie :)

Nildaeel

21.03.2003 - Nowe wcielenie Golluma...

Andy Serkis, który udzielił swojego głosu i ruchów Gollumowi, rozpoczął właśnie pracę nad nowym filmem - "13 Going on 30". Scenariusz jest mniej więcej taki. 13- letnia Jenny ( grana przez Jennifer Garner), która chciałby być lubiana. W czasie jednej z zabaw jakimś magicznym sposobem przemienia się w 30-letnią, piękną kobietę. No i jak teraz ma zacząć normalnie żyć? Serkis wcieli się w postać szefa Jenny. Film reżyseruje Gary Winnick.

Megi_White

Źródło: The Hollywood Reporter

22.03.2003 - Kiedy premiera w Polsce?

Wladca-pierscieni.pl informuje, że prawdopodobnym terminem polskiej premiery "Władcy Pierścieni. Powrtou Króla" będzie 2 stycznia albo nawet 1 stycznia 2003 (tak jak w tym roku "Harry Potter"). Nie jest to informacja potwierdzona przez dystrybutora filmu w Polsce - Warner Bros. - jednak, jak zapewnia wladca-pierscieni.pl - pochodzi z dobrze poinformowanych źródeł. Miejmy więc nadzieję, że tak się stanie (i nie narzekajmy, że znowu mamy opóźnienie - lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu :)).

Pozdrawiam, Mizarek.

24.03.2003 - Oskary

Cóż... Chyba każdy z nas oczekiwał czegoś więcej... W zeszłym roku byłam rozczarowana! A teraz po prostu brak mi słów! Niektórzy jednak twierdzą, że Dwie Wieże nie zasłużyły na więcej! Nie mają jednak racji... Fakt! Jak każdy film nie był w stanie w pełni oddać atmosfery w książce. Czy wiecie, ile Oskarów dostał Władca Pierścieni?? Zaledwie dwa! Jeden za najlepszy montaż efektów dźwiękowych, a drugi za efekty specjalne... To po prostu straszne! Jeżeli chcecie poznać innyh zdobywców Tegorocznych Oskarów, zapraszam Tutaj

Ada - Anariel

27.03.2003 - Oscary w 2004 roku

Oczywiście wiecie już, że "Dwie Wieże" otrzymały 2 Oscary - za efekty specjalne (no tu raczej nie było zaskoczenia) oraz za montaż dźwieku. Wiem, że późno raczej na takie wiadomości, ale jak mądre przysłowie głosi - lepiej późno niż wcale.
To była pierwsza wiadomość, tak więc (wedle praw matematyki), pozostaje jeszcze jedna. Otóż, być może też już o tym słyszeliście (aczkolwiek jest to dużo mniej prawdopodobne niż w przypadku pierwszej części : P), że ceremonia rozdania Oscarów w 2004 roku - czyli za filmy z roku 2003 - ma się odbyć miesiąc wcześniej - pod koniec lutego 2004, a nie jak zwykle w marcu. Czy więc reszta festiwali (np. rozdanie Złotych Globów, nazywane "testem" przed Oscarami) również będzie przyspieszona ? Co więcej, czy mogłoby to zaowocować wcześniejszymi premierami co niektórych filmów ? Nie będę ukrywał, o jaki film mi chodzi Czy jednak wcześniejsza niż ustalony już termin (19 grudnia 2003) premiera "Powrotu Króla" jest możliwa ? Rozsądek mówi mi, że nie.... Ale czasami marzenia się spełniają.
Zresztą, przyspieszenie premiery na świecie wcale nie oznacza tego samego dla Polski...

I tym niesamowicie optymistycznym akcentem kończę ten news.

Pozdrawiam, Mizarek.

27.03.2003 - Sir Arthur C. Clarke i pochodzenie Hobbitów

Witajcie Elfki i Elfowie!:) W poniedziałek w Planetary Radio(Hm...raczej nie polskie ;) A szkoda...) został nadany wywiad z Sir Arthurem. Mówił on między innymi o pochodzeniu Hobbitów. Wiedzę tę uzyskał od samego Tolkiena! Wywiad zajmuje około 6mb(w Windows Media Player Format) i trwa pół godziny, a można go ściągnąć STĄD. Nie wiem dokładnie, o czym Sir Arthur C. Clarke(poza tym, że m. in. o Hobbitach), ale wierzę że jest to warte wysłuchania. Miłego ściągania!:)

Nildaeel

28.03.2003 - Arwena w Helmowym Jarze

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Jest pewne, że Arwena miała pojawić się w tej bitwie. To, co potwierdziło spekulacje fanów, to 'The Art of the Two Towers', gdzie znajduje się rysunek zbroi Eventar. A oto link TUTAJ i jeszcze powiększenie samej Arweny (ostrzegam...to jest po prostu powiększone poprzednie zdjęcie :D > TUTAJ. Zbroja ta w ogóle nie przypomina tych Elfijkich, znanych z filmu...w sumie wygląda to jak prosta kolczuga. Dziwi mnie to trochę...ale cóż, to nie była jeszcze ostateczna wersja, i dobrze że takowej nie ujrzeliśmy :D

Nildaeel

28.03.2003 - Pan Ari 'Nie-Hobbit' Fleischer

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Ari Fleischer Sekretarz Prasowy Białego domu udowodnił, że w miejscu jego pracy może się szerzyć( ;) ) Tolkienomania. Pewne jego wypowiedz brzmiała: 'Nie jestem Hobbitem, więc nie miałem drugiego śniadania. Zjadłem śniadanie przed tym jak wszedłem' Nie mam nic, przeciwko aby takie coś szerzyło się na świecie;) TU znajduję się pełny artykuł :) Wypowiedź o której mówiłem można znaleźć(po ang...tłumaczenie dałem w sumie:) ) na dole strony.

Nildaeel

29.03.2003 - Kolory Władcy Pierścieni

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Przypomnijcie sobie tą scene: smutny król stojący nad grobem swego syna wraz z czarodziejem. W tle sa góry, aktorzy graja dobrze etc. Jednak PJ to nie wystarczyło:). Chciał on większego klimatu Śródziemia. Tu zadziałał Peter Doyle, komputerowy kolorysta całęj trylogii. Po jego zmianach pierwszy plan stał sie ciemno zielono-niebieski, tło było w ciepłych złocieniach, a kwiaty Simbelmyne ukazał on w błyszczącej biali. Wszystko to zrobiono aby widz zwracał wiekszą uwagę na dany fragment i dla wzmocnienia nastroju. Ogromna większośc kolorów w całej filmowej trylogii jest zmieniona aby lepiej oddać rożne aspekty Śródziemia. Działa to bardzo podobnie do muzyki. Robiono to już w paru filmach, nie tylko we Władcy Pierścieni. Film zyskał na tym bardzo dużo(miałem okazje widzieć kawałek bez tych zmian...jednak mają one znaczenie:) ), a to wszystko dzięki Peterowi Doylowi:).

Nildaeel

31.03.2003 - Jak będzie wyglądać Minas Morgul? - według Nildaeela

Witajcie Elfki i Elfowie!:) Mam dla was pięć zdjęć Minas Morgul. Jest to właściwie makieta...która wg. mnie powinna znależć się w już w TTT! Jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądała scene wyjazdu Wojsk na wojnę z Minas na czele z Kólem Nazgul. W każdym razie makieta wygląda ciekawie choć nie jest jeszcze skończona:)Nildaeel

31.03.2003 - Jak będzie wyglądać Minas Morgul? - według Mizarka

W sieci pojawiły się screeny z filmu, prezentującego powstawanie modelu Minas Morgul. Według mnie zapowiada się obiecująco . A co Wy o tym myślicie, Drodzy Tolkienowcy? Więcej znajdziecie pod adresem Theonering.net albo też pod adresem, do którego oni się odnoszą, czyli Elbakin.com.

Pozdrawiam, Mizarek.Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl